Zamknij

Aktualna sytuacja na podkarpackim odcinku granicy państwowej

19.07, 02.08.2022 .
Skomentuj Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
REKLAMA

Od 1 sierpnia przywrócono odprawę ruchu osobowego na wjazd do Polski na przejściu granicznym w Korczowej. Ruch autokarów na wjazd do RP na przejściu w Korczowej nadal jest wstrzymany.

Korczowa (ruch osobowy oraz towarowy)

UWAGA! Od poniedziałku 1 sierpnia br. od godz. 07.00 strona ukraińska wznowiła odprawę pojazdów osobowych na przejściu granicznym w Korczowej, na kierunku z Ukrainy do Polski. Ograniczenia w ruchu wynikały z prac modernizacyjnych prowadzonych po stronie ukraińskiej.

UWAGA! DOTYCZY PRZEJŚCIA GRANICZNEGO KORCZOWA-KRAKOWIEC. W związku z rozpoczęciem prac nad przygotowaniem infrastruktury do odprawy autokarów na platformie autostradowej strona ukraińska czasowo (do odwołania) wstrzymała odprawy autokarów na kierunku wyjazdowym z Ukrainy/wjazd do Polski. Autobusy są kierowane na sąsiednie przejścia graniczne. Odprawa autobusów  na kierunku wyjazdowym z Polski / wjazd do Ukrainy odbywa się na dotychczasowych zasadach.

Medyka (ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy),

Budomierz - od 15 czerwca pilotażowo wprowadzono odprawę samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 t (wcześniej tylko ruch osobowy i pojazdów do 3,5 t). Program wprowadzono czasowo na okres 6 miesięcy. Dotyczy on środków transportu przeznaczonych do przewozu towarów, które podlegają kontroli granicznej i celnej. Kontrola graniczna samochodów osobowych oraz autobusów realizowana jest na dotychczasowych zasadach. Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na wzrost przepływu towarów przez granicę z Ukrainą.

Krościenko (ruch osobowy oraz towarowy do 7,5 ton).

Przemyśl (ruch kolejowy osobowy

Decyzją Komendanta Głównego SG doraźnie wprowadzono odprawę ruchu pieszego (kierunek z Ukrainy do Polski) na wszystkich drogowych przejściach granicznych z Ukrainą.

Źródło: BiOSG 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%