Zamknij

Nowo przyjęci policjanci ropoczną pracę na Podkarpaciu

12:31, 27.08.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Dziś, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, ośmiu nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie. Słowa roty wypowiedzieli w obecności kierownictwa podkarpackiej Policji, wojewody i swoich najbliższych. Teraz przed nimi kilkumiesięczny kurs podstawowy, po którym wrócą do swoich macierzystych jednostek.

Inspektor Henryk Moskwa Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie skierował do młodych policjantów słowa: "Wybraliście trudny i niebezpieczny zawód. To służba odpowiedzialna i wymagająca poświecenia, ale przynosząca dużo satysfakcji. Na Waszych barkach spoczywa obowiązek obrony najwyższych wartości, jakimi są życie, zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich obywateli." Podkreślił również, że słowa ślubowania zobowiązują, "musicie wiedzieć, że podjęta przez Was decyzja o wstąpieniu w szeregi Policji oznacza gotowość do niesienia pomocy w każdej sytuacji, nawet z narażeniem własnego życia i zdrowia."

Po wypowiedzeniu roty ślubowania, funkcjonariusze z rąk insp. Moskwy odebrali legitymacje służbowe. Gratulacje i życzenia przekazała im również Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, która podkreśliła, że rozpoczynają służbę w wyjątkowym czasie, w roku, w którym obchodzimy 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Na koniec tekst modlitwy odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

W tej wyjątkowej uroczystości funkcjonariuszom towarzyszyli ich bliscy, ale również ich przełożeni - komendanci miejscy i powiatowi.

Już za kilka dni, nowo przyjęci wyjadą do Szkoły Policji w Katowicach, gdzie rozpoczną kurs podstawowy. Po adaptacji zawodowej rozpoczną służbę w swoich jednostkach: w Oddziale Prewencji Policji w  Rzeszowie, komendach miejskich w Rzeszowie i Tarnobrzegu oraz komendach powiatowych w Dębicy, Lubaczowie i Mielcu.  

To kolejny w tym roku nabór do służby. Od początku roku szeregi podkarpackiej Policji zasiliło 98 funkcjonariuszy. Na ten rok zaplanowano kolejne przyjęcia - we wrześniu, listopadzie i grudniu.

 

info.: podkarpacka.policja.gov.pl

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (1)

jojo jojo

2 0

ale sieroty ,co to z łapanki ich wzieli 13:26, 27.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone