Zamknij

Mundurowi z Podkarpacia Pielgrzymowali do Sanktuarium w Leżajsku

07:56, 10.09.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

W sobotę już dziewiętnasty raz mundurowi z Podkarpacia razem z rolnikami powiatu leżajskiego pielgrzymowali do Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Wśród pielgrzymów liczną grupę stanowili policjanci, z którymi przybył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Paweł Filipek.

Na placu przed Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku zameldowały się poczty sztandarowe i kompanie honorowe reprezentujące służby mundurowe z województwa podkarpackiego. Wśród nich wymienić należy Policję, 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich reprezentowana przez 21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej z Jarosławia, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Służbę Więzienną, Straż Ochrony Kolei, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicze Straże Pożarne, Jednostka Strzelecka 2035 z Leżajska i Straż Miejską. W uroczystości udział wzięły również Wojska Obrony Terytorialnej – Poddział Honorowy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej reprezentowane przez 32 Batalion Lekkiej Piechoty Nisko oraz Oddział Kawalerii Ochotniczej w barwach 20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego z Wierzawic, w szyku konnym.

O godzinie 10:30 ruszył uroczysty przemarsz wszystkich służb mundurowych do Bazyliki Zwiastowania NMP w Leżajsku na mszę świętą.

Uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji służb mundurowych i rolników przewodniczył jego ekscelencja ksiądz biskup Stanisław Jamrozek. W imieniu wszystkich służb mundurowych podziękowania księdzu biskupowi za modlitwę i wygłoszone Słowo Boże złożyli najwyżsi rangą oficerowie przybyłych służb mundurowych. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewniła wojskowa orkiestra z Lublina.    

Słowa wdzięczności i uznania dla służb mundurowych i rolników skierował do zebranych Starosta Leżajski Marek Śliż. Odczytano okolicznościowe listy od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął uroczystości honorowym patronatem, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.    

Mundurowi pielgrzymi na ręce ojca kustosza Sylwestra Skirlińskiego OFM złożyli podziękowania gospodarzom sanktuarium Ojcom Bernardynom za życzliwość, wspaniałą uroczystość oraz pamięć i modlitwę w intencji mundurowych.

 

źr.:podkarpacka.policja.gov.pl

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (1)

123.123.

4 0

Żenada, to już nie ma poligonów???? 17:50, 10.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone