Zamknij

Rekord na granicy

09:17, 02.05.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj

W miniony weekend funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odprawili rekordową w tym roku liczbę podróżnych oraz pojazdów przekraczających granicę z Ukrainą. W sobotę oraz niedzielę odprawionych zostało łącznie ok. 93 tys. podróżnych oraz ponad 19 tys. środków transportu.

Ruch graniczny zanotowany na podkarpackich przejściach granicznych w ostatnich dniach jednoznacznie wskazuje na rozpoczynający się sezon turystyczny. W minioną sobotę oraz niedzielę, podkarpaccy strażnicy graniczni odprawili łącznie na obu kierunkach (wjazd oraz wyjazd z Polski) ponad 93 tys. podróżnych oraz około 19 tys. pojazdów.

Tegoroczny rekord Bieszczadzki Oddział SG zanotował w sobotę (28 kwietnia), kiedy na podkarpackich przejściach granicznych odprawiono ok. 50 tys. podróżnych oraz ponad 10 tys. środków transportu.

Dla porównania, średni dobowy ruch graniczny osób zanotowany w Bieszczadzkim OSG w pierwszym kwartale bieżącego roku wynosił ok. 29,5 tys., natomiast w przypadku środków transportu było to ok. 8,5 tys.

Statystycznie, największa liczba podróżnych odprawianych jest przez funkcjonariuszy SG z placówki w Medyce, co związane jest z różnorodnością odprawianych środków transportu (ruch na przejściu drogowym, w tym tzw. przejście piesze oraz ruch osób w kolejowym przejściu granicznym). W miniony weekend odprawiono tu ponad 42 tys. podróżnych.

Największa liczba środków transportu, odprawianych jest w drogowym przejściu granicznym w Korczowej. Tutaj, nie bez znaczenia jest usytuowanie przejścia przy autostradzie A4 oraz dostępność instytucji kontrolnych (m.in. sanitarnych), istotnych dla ruchu towarowego. Tylko w minioną sobotę oraz niedzielę odprawiono tu ponad 6,7 tys. środków transportu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone