Zamknij

Policja apeluje: Dostosujmy prędkość do warunków na drodze

11:36, 12.07.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Prawdopodobnie nadmierna prędkość na mokrej nawierzchni była przyczyną wczorajszego zdarzenia drogowego. Policja apeluje do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że na mokrej drodze trudniej zapanować nad pojazdem.

Wczoraj kilka minut po godz. 19. w Zabłotcach, na krajowej 28 doszło do zderzenia dwóch samochodów. Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący land roverem na łuku drogi wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z peugeotem. Obydwaj kierujący zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście okazało się, że nie doznali poważnych obrażeń.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.

W tym przypadku powodem kolizji  było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Dość zmienna aura stanowi wyzwanie dla kierujących, którzy przyzwyczajeni do dobrych warunków zapominają o zdjęciu nogi z gazu podczas nagłych opadów deszczu. Pamietajmy, że na mokrej nawierzchni  łatwo o utratę panowania nad pojazdem. Wydłuża się również droga hamowania. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

 

źr.: podkarpacka.policja.gov.pl

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone