Zamknij

Oszuści nie przebierają w środkach. Zachowaj czujność!

12:08, 12.07.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Sanoccy policjanci ostrzegają mieszkańców przed oszustami, którzy nie przebierają w środkach. Posługują się podstępem, podszywają się pod funkcjonariuszy publicznych lub podają się za krewnych, a wszystko po to aby osiągnąć zamierzony cel – wyłudzić pieniądze.

Oszuści wymyślają różne historie i stosują różne metody, żeby nieuczciwie zdobyć pieniądze. Niekiedy podszywają się pod funkcjonariuszy lub podają się za naszych krewnych. Zdarza się, że oferują do sprzedaży pościel, koce, kosiarki lub inne sprzęty niewiadomego pochodzenia. Wzbudzając naszą litość, prosząc o szklankę wody lub możliwość skorzystania z toalety usiłują wejść do naszego domu. Wszystko po to, aby wykorzystać chwilową nieuwagę i ukraść pieniądze lub inne cenne przedmioty – informują funkcjonariusze policji.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, policjanci apelują do wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Prosimy o dokładne sprawdzenie wiarygodności osoby, która się z nami kontaktuje. Oszuści często starają się wywierać na ofiarach presję czasu lub robią zamieszanie z udziałem kilku osób. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji w odpowiedniej instytucji. Niekiedy oferują bardzo korzystne warunki umowy, bądź sprzedają towar po atrakcyjnej cenie. Te wszystkie metody mają ułatwić zdobycie pieniędzy od pokrzywdzonych.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, co do uczciwości osób, które się z nami kontaktują, powiadamiajmy o tym fakcie policję.

Policja zwraca się także z apelem zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności.

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (1)

Ryszard  ZającRyszard Zając

0 0

Nie wiem nie moja sprawa?-moja cieplutka ława!

Oszukuje i Ten co stroni od prawdy komentarza
a kpiną manewruje i Wyborców swoich obraża!?
ale nie chybnie, nadchodzi czas wyrażenia racjii
czas spostrzeżeń, analiz i głębokiej- weryfikacji!

Zaufanie to nie dokument Wyborcy do szastania
to legitymacja do Władzy powierzonej nadawana
Władzy tej nie podobna lekceważyć a sprawować
bo ta nad używana potrafi bardzo aż zdenerwować! 06:12, 17.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone