Zamknij

Jeździsz rowerem? Bądź czujny na złodziei!

14:13, 26.07.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Policja przypomina właścicielom o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja. Zwracajmy uwagę na osoby obce, które wchodzą lub wychodzą z piwnic czy klatek schodowych.

Okres letni sprzyja korzystaniu z jednośladów. Na ulicach, niemal każdego dnia, można spotkać miłośników rowerowej jazdy, przemierzających Sanok i okoliczne miejscowości. Pamiętajmy, aby po powrocie z rowerowych wycieczek, właściwie zabezpieczyć rower i nie pozostawiać go bez nadzoru nawet na chwilę. Złodzieje tylko czekają na taką okazję.

Najczęściej kradzione są rowery pozostawione bez nadzoru i zabezpieczeń na klatkach schodowych, przed blokiem lub w piwnicach. Zwracajmy uwagę na sposób zabezpieczenia, gdyż niestety zdarza się, że piwnice nie są właściwie zamykane. Często zdarza się tak, że złodziej pokonuje zabezpieczenia przecinając linkę lub odkręcając przypięte linką koło i zabiera rower, dlatego też zwracajmy uwagę na sposób przypinania rowerów. Złodziej jest w stanie zabrać niezabezpieczony rower nawet w ciągu dnia z miejsca ogólnodostępnego np. przy sklepie.

Policja apeluje o czujność. W przypadku zauważenia nieznajomej osoby, która obserwuje piwnice lub wyprowadza rower, czy też kilka rowerów z piwnicy, bądź klatki schodowej, podejrzanie się przy tym zachowując, należy niezwłocznie powiadomić Policję. Pomoc sąsiedzka jest bezcenna również w przypadku nieobecności właścicieli jednośladów. O każdej budzącej niepokój sytuacji należy poinformować Komendę Powiatową Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 13 46 57 310 lub tel. alarmowy 112.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone