Zamknij

STOP dla dopalaczy! Policja apeluje!

15:10, 06.08.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

W mediach głośno i otwarcie mówi się o tym jak niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia mogą okazać się dopalacze. Mimo tego zdarzają się przypadki, gdzie młodzi ludzie „wyciągają” rękę po tego rodzaju używki. Wczoraj dwóch mieszkańców powiatu brzozowskiego z tego powodu trafiło do szpitala. Sprzedaż tych środków najczęściej odbywa się poprzez sieć internetową. Podkarpacka policja apeluje – nie kupuj i nie próbuj zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia. To może grozić śmiercią!

Wczoraj około godz. 16. dyżurny brzozowskiej komendy skierował patrol policji do jednego z domów na terenie powiatu brzozowskiego. Z treści zgłoszenia wynikało, że mogło dojść do zatrucia dopalaczami. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali na miejscu dwa zespoły karetek pogotowia udzielające pomocy mężczyznom. Decyzją sanitariuszy obydwaj zostali przewiezieni do szpitala, gdyż wymagali dalszej hospitalizacji.

Okazali się nimi dwaj mieszkańcy naszego powiatu w wieku 25 i 32 lat. Oświadczyli policjantom, że chwilę wcześniej palili nieznane im środki odurzające tzw. „dopalacze”. Nie potrafili podać ich nazwy, nie znali również ich składu. Przyznali, że dziwnie się po nich czuli i zaczęli tracić czucie w nogach i rękach.

Policja apeluje i ostrzega! Pamiętajmy, że „dopalacze” to narkotyki  o nieznanym i nieprzewidywalnym składzie. „Wyciągając” po nie rękę narażamy na wielkie niebezpieczeństwo nie tylko własne zdrowie, ale i życie.

Ostrzegamy:

- Dopalacze to substancje uzależniające. Już jednorazowe zażycie może być początkiem nałogu.
- Nie ma bezpiecznych dopalaczy! Ich zażywanie grozi utratą zdrowia, a często też śmiercią!
- Sprzedaż dopalaczy to przestępstwo! Grozi za to odpowiedzialność karna oraz wysoka grzywna.

Niezależnie od działań Policji, ważnym jest przede wszystkim uświadomienie, szczególnie młodym ludziom, że dopalacze to groźna trucizna i każde ich zażycie może wiązać się z poważnym, a nawet śmiertelnym ryzykiem. Reagujmy, jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć te substancje i stanowczo odmawiajmy, gdy nas do tego namawia.

 

info.: podkarpacka.policja.gov.pl

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (1)

pikpokpikpok

0 0

To proszę zalegizować marihuanen to nie będzieta się truć dopalaczami... 07:04, 13.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone