Zamknij

Od września Policja spotkała się z mieszkańcami aż 78 razy!

13:11, 08.10.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Sanoccy policjanci prowadzą działania profilaktyczne spotykając się z mieszkańcami powiatu. Spotkania odbywają się w różnych grupach wiekowych. Od początku września funkcjonariusze przeprowadzili 78 spotkań, których tematem było głównie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Jednym z najważniejszych zadań Policji jest prowadzenie działań prewencyjnych, mających na celu informowanie o istniejących zagrożeniach oraz przestrzeganie przed staniem się ofiarą przestępstw. Od początku września sanoccy policjanci przeprowadzili 78 spotkań z mieszkańcami powiatu. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami oraz rodzicami.

Poruszane tematy dotyczyły szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Omawiane kwestie to między innymi bezpieczeństwo dzieci na drodze, a także w domu, w centrach handlowych i podczas zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci przestrzegali najmłodszych przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych, a także uczyli, jak należy się zachować, gdy ktoś obcy zaprasza dziecko do samochodu lub proponuje słodycze. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą zamieszczanie zbyt osobistych treści na portalach społecznościowych oraz  zachowania w sieci, które są niezgodne z prawem. Młodzież informowali o odpowiedzialności karnej oraz zagrożeniach ze strony dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych.

Tematy omawiane z dorosłymi również dotyczyły bezpieczeństwa. Policjanci informowali rodziców i nauczycieli o zagrożeniach wynikających ze stosowania środków odurzających. Pomocna była w tym wypadku walizka edukacyjna, w której znajdują się przykładowe przedmioty mogące służyć do przechowywania i rozdrabniania środków narkotycznych. Rodziców również uczulano na zagrożenia, jakie niesie ze sobą swobodne korzystanie z Internetu i przekazano wiedzę z zakresu cyberprzestępczości. Policjanci podkreślali, że to do rodziców należy właściwe sprawowanie opieki nad osobami małoletnimi i uświadamianie młodych ludzi o istniejących zagrożeniach związanych z kontaktami z obcymi, czy też przebywaniem w miejscach publicznych po zmroku.

Tego typu spotkania będą kontynuowane przez cały rok szkolny. Będą je przeprowadzać zarówno dzielnicowi, jak też policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii sanockiej komendy Policji. Jak pokazują statystyki świadome społeczeństwo to bezpieczne społeczeństwo, dlatego wspólnie dbajmy o właściwą profilaktykę.

 

źr.: KPP Sanok

 

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone