Zamknij

Wezwał policje i uniemożliwił dalsza jazdę. Kierowca był pijany!

11:15, 12.10.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

35-letni mężczyzna jadąc ul. Białogórską w Sanoku zwrócił uwagę na bardzo wolno i niepewnie poruszające się po drodze subaru. Wezwał policją, a następnie zatrzymał kierującego, który miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w środę 10 października w Sanoku około godz. 17. Mieszkaniec Sanoka jadąc samochodem ul. Białogórską zwrócił uwagę na bardzo wolno jadące subaru, którego kierujący cały czas zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. O tej sytuacji mężczyzna powiadomił dyżurnego sanockiej jednostki i pojechał za autem, które na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Młynarskiej zatrzymał. Do czasu przyjazdu policjantów uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 51-letni mieszkaniec Sanoka, który kierował samochodem marki Subaru Forster miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu.

Teraz kierujący za swe czyny odpowie przed sądem. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Reakcja zgłaszającego pozwoliła wyeliminować kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

 

źr.: KPP Sanok

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone