Zamknij

"Trzeźwy poranek", a pod wpływem aż 22 kierowców!

12:28, 21.11.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

22 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu ujawnili wczoraj podkarpaccy policjanci. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość blisko 17 tys. kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia i zatrzymali 15 prawa jazdy.

Policyjna akcja rozpoczęła się wraz z początkiem nowego tygodnia. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 16 792 kierowców.

Z podsumowania akcji wynika, że policjanci ujawnili 22 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 12 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 10 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 15 prawa jazdy.

 

źr.: KWP/WPmoto

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone