Zamknij

Cyberprzemoc w Zespole Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych

10:23, 27.11.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

W Bieszczadzkim Zespole Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych, funkcjonariusze KPP wraz z przedstawicielem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej spotkali się z uczniami I klasy Technikum Logistyki oraz II klasy Technikum Hotelarskiego, aby omówić zagadnienia dotyczące cyberprzemocy.

W trakcie spotkania policjanci z KPP w Ustrzykach przedstawili prezentację multimedialną oraz krótki filmik profilaktyczny. Następnie omówili formy cyberprzemocy na przykładach.

Aleksandra Wałachowska z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Ustrzykach Dolnych omówiła jakie konsekwencje może nieść nawiązywanie kontaktów przez komunikatory internetowe, chaty, portale społecznościowe.

Prelegenci ostrzegali przed zawieraniem znajomości z obcymi osobami oraz podawaniem haseł i loginów do swoich kont czy maila.

Internet dla tej grupy wiekowej jest codziennością, bez której już nie wyobrażają sobie każdego dnia. Niestety „w sieci” również dochodzi do przemocy rówieśniczej, straszenia, gróźb, nękania- dlatego omówiono konsekwencje negatywnego zachowania i mogącą pojawić się odpowiedzialność prawną – podsumowują funkcjonariusze policji.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone