Zamknij

Ważna lekcja bezpieczeństwa!

13:50, 14.09.2018 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

Po raz kolejny dzieci z terenu powiatu sanockiego rozpoczęły nowy rok szkolny z policjantami. Funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo dzieci, zwłaszcza tych, które po raz pierwszy założyły szkolne tornistry. Policjanci każdego dnia spotkają się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych oraz przedszkoli i uczą ich, jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły.

Początek roku szkolnego to najlepszy okres, by przypomnieć uczniom wracającym do szkoły o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zwłaszcza tym najmłodszym.

„Bezpieczna droga do szkoły" - pod takim hasłem sanoccy policjanci na bieżąco spotykają się z uczniami klas pierwszych oraz przedszkolakami. Funkcjonariusze uczą dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach. Mówią, z której strony drogi należy korzystać w przypadku braku chodnika oraz gdzie i kiedy można bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy. Policjanci podczas takiej lekcji podkreślają znaczenie elementów odblaskowych i omawiają, jaki mają wpływ na naszą widoczność na drodze.

Kolejna część lekcji bezpieczeństwa w ruchu drogowym odbywa się już przy pobliskim przejściu dla pieszych. Pod opieką nauczycieli i pod czujnym okiem policjantów, którzy chwilowo wstrzymują ruch, najmłodsi sprawdzają w praktyce zdobytą wcześniej wiedzę na temat bezpiecznego przejścia na drugą stronę jezdni.

Lekcja z policjantem to dla najmłodszych uczniów ogromne przeżycie, dzieci bardzo aktywnie uczestniczą w takich spotkaniach, chętnie zabierają głos i dzielą się swoimi wrażeniami. Poprzez dobrą zabawę poznają elementarne zasady bezpieczeństwa. Na zakończenie takiej pogadanki każdy pierwszoklasista otrzymuje od policjanta element odblaskowy.

 

źr.: KPP Sanok

(K.S)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone