Zamknij

Odpowiedni basen dla dzieci, czyli małe baseny ogrodowe

21:04, 25.06.2018 | RED
Skomentuj

Basen w ogrodzie to dla wielu osób synonim luksusu. Bardzo często nie jest to jednak pływalnia z prawdziwego zdarzenia, a niewielkich rozmiarów niecka z wodą, w której pluskać mogą się małe dzieci.

W taki sposób można im zapewnić frajdę na cały sezon letni i sprawić,  że maluchy z przyjemnością będą bawiły się na świeżym powietrzu.

Jaką wielkość powinien mieć basen ogrodowy?

Małe baseny ogrodowe wcale nie muszą być sezonowe. Znacznie lepiej zdecydować się na basen całoroczny lub taki, który zostaje wkopany w ziemię. Oznacza to oczywiście znacznie większe koszty, jednak jest rozwiązaniem wygodnym i praktycznym. Najlepiej też pomyśleć podczas budowy basenu o osobach dorosłych. One również z przyjemnością skorzystają z basenu, kiedy maluchy pójdą spać. Najlepiej, aby można było do basenu wejść w kilka osób i chociaż się popluskać. Małe baseny ogrodowe nie nadają się do pływania, ale nie powinny być zbyt małe, ponieważ dzieci szybko rosną i im również zabraknie miejsca w pewnym momencie.

Decyzja o budowie basenu oznacza dość spory wydatek. Dla wielu osób jest on zbyt wysoki i decydują się na zakup basenu całorocznego, który kosztuje znacznie mniej i można go samodzielnie zamontować. To również wydatek kilku tysięcy złotych, jeżeli trzeba dokupić też filtr piaskowy do wody, pompę i inne urządzenia. Oczywiście, można wykonać swój mały basen samodzielnie, na przykład z palet, ale na pewno nie będzie to rozwiązanie tak komfortowe, jak taki gotowy basen.

Jakie są koszty eksploatacji basenu?

Warto pamiętać o tym, że eksploatacja basenu w sezonie jest dość kosztowna. Przede wszystkim, chodzi o zużycie energii elektrycznej do podgrzewania i oczyszczania wody. Niekiedy w basenie zamontowane jest też oświetlenie. Na pewno miesięcznie trzeba się liczyć z kosztami rzędu kilkuset złotych. Chcąc oszczędzić nieco na kosztach, warto zdecydować się na zadaszenie swojego basenu. W ten sposób można też używać mniej środków chemicznych. By dowiedzieć się więcej, warto zajrzeć na stronę jednego z liderów w branży basenów  - https://starpool.pl. Znajduje się tu nie tylko baza wiedzy i ciekawe porady, ale przede wszystkim zdjęcia! Opracowane przy współpracy z: https://gfkpool4you.de/de/

(RED)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone