Zamknij

Sprawdź swoją zdolność kredytową

17:44, 09.07.2018 | RED
Skomentuj

Nie w każdym punkcie bankowym czy pozabankowym można otrzymać pożyczkę bez konieczności wykazania się zdolnością kredytową. Niektórzy pożyczkodawcy stawiają na bezpieczeństwo własne, jak również potencjalnego pożyczkobiorcy. W związku z powyższym wymagają, aby nasza historia kredytowa nie zagrażała naszej mocy finansowej w przyszłym czasie.

Nie musimy zatem fatygować się do banku skoro nie jesteśmy pewni czy w ogóle otrzymamy pożyczkę. Sami możemy sprawdzić swój raport BIK za darmo jeśli tylko posiadamy urządzenie mobilne z dostępem do internetu. Uzyskanie takiego raportu jest bardzo proste i oczywiście nie zawsze odpłatne. Przede wszystkim musimy wejść na oficjalną stronę Biura Informacji Kredytowej i tam poruszać się według wskazówek.

Zupełnie za darmo

Nie chcemy płacić za raport zdolności kredytowej, dlatego trzeba nam wiedzieć, że pierwsze pobieranie raportu zawsze jest darmowe. Biorąc pod uwagę fakt, iż zastanawiamy się nad tym czy ilość naszych pożyczek czy innych zadłużeń może mieć negatywny wpływ na udzielenie nam przez danego pożyczkodawcę mniejszej lub większej kwoty pieniędzy, taki raport opłaca się pobrać. Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy zatem to będzie pierwszy raz i żadna opłata nie zostanie nam naliczona. Z kolei, kiedy już wcześniej pobieraliśmy raport BIK musimy sprawdzić czy w tej chwili jest dostępna promocja, czyli określony czas na pobieranie raportów bez płacenia pieniędzy. Tego rodzaju promocje są realizowane dość często, dlatego wiele osób dokonało pobrania raportu nie musząc płacić.

Czego dowiemy się z raportu?

Raport natychmiast wyjaśni nam sytuację. Uwzględnione są w nim wszystkie nasze zadłużenia. Mowa nie tylko o kredytach i pożyczkach, ale także podstawowych rachunkach za media itp. Jeśli mamy jakiekolwiek zadłużenia w płatnościach wszystko to znajdzie się w raporcie. Im więcej zadłużeń, tym nasze szanse na otrzymanie pożyczki maleją. Jeśli spłacamy regularnie raczej nie powinniśmy się przejmować, choć warto wspomnieć, że dla niektórych banków mało wiarygodni są nawet Ci, którzy spłacają swoje zadłużenia czy powinności regularnie, aczkolwiek w stosunku do zarobków płatności mają sporo. Wszystko jednak w rękach urzędników, którzy są po to, aby naszą zdolność na podstawie raportu ocenić. Niemniej wcześniej możemy zrobić to osobiście zapoznając się z raportem, który pobieramy z wiarygodnego źródła, czyli Biura Informacji Kredytowej.

Sprawdź i kontroluj informacje o sobie w biurze informacji kredytowej https://racoongo.com/raport-bik/

 

(RED)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone