Zamknij

Jak prawidłowo pielęgnować skóry naturalne?

23:50, 10.07.2018 | RED
Skomentuj

Meble pokryte skórzaną tapicerką są ponadczasowym elementem wyposażenia salonu. Aby sofy, fotele i kanapy ze skóry zachowały ładny wygląd przez lata, powinno się odpowiednio pielęgnować tapicerkę.

Określenie rodzaju skóry

Meble najczęściej pokrywa się skórą bydlęcą, znacznie rzadziej owczą. Skóry bydlęce różnią się właściwościami i zaleceniami dotyczącymi pielęgnacji, dlatego przed ich czyszczeniem lub konserwacją powinno się określić ich rodzaj. W ofercie hurtowni https://kravczyk.com/oferta/skory-tapicerskie/ znajdują się skóry tapicerskie o różnych stopniu wrażliwości na zabrudzenia i pęknięcia. Wyższą wrażliwość na uszkodzenia wykazują skóry wchłaniające wodę, czyli anilina, zamsz oraz nubuk. Mniej wrażliwe są skóry pigmentowane gładkie. Zaleca się, by w domach zamieszkiwanych przez rodziny z dziećmi lub osoby ze zwierzętami unikać wybierania mebli ze skór anilinowych. Są to eleganckie materiały tapicerskie, lecz mniej odporne na plamy i pęknięcia. Określenie rodzaju skóry umożliwia prawidłowe dobranie środków do jej pielęgnacji.

Gdzie ustawić meble skórzane?

Aby meble ze skóry służyły dłużej, powinny znajdować się w pomieszczeniach o odpowiedniej wilgotności i nasłonecznieniu. Skóra naturalna jest trwała i elegancka, jeżeli wilgotność powietrza w salonie mieści się w przedziale od 40 do 60 procent. Jeżeli wilgotność jest wyższa niż 70 procent, a pomieszczenie jest źle wentylowane, tapicerka zaczyna gnić.

Bezpośrednia ekspozycja na światło słoneczne powoduje pojawianie się przebarwień na skórze, dlatego meble powinno się ustawiać w miarę możliwości z dala od okien. Jeżeli jest to niemożliwe, do pielęgnacji sof, kanap i foteli skórzanych stosuje się środki z filtrami UV.

Jak stosować środki pielęgnacyjne do skór naturalnych?

Do każdego rodzaju skóry dedykowane są różne środki czyszczące i konserwacyjne. Hurtownia https://kravczyk.com zaleca, by stosować je po uprzednim wyczyszczeniu tapicerki. Przed pierwszą aplikacją preparat powinno się wypróbować w niewidocznym miejscu, aby sprawdzić, czy nie powoduje odbarwień lub innych uszkodzeń. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku skór o otwartych porach. Preparaty do pielęgnacji skór naturalnych nakłada się od szwu do szwu. Regularnie czyszczone i konserwowane meble zachowują ładny wygląd, a tapicerka służy dłużej bez konieczności wymiany na nową.

Podczas czyszczenia niewskazane jest silne przecieranie. Jeżeli zbyt mocno pociera się tapicerkę, można ją uszkodzić. Trudnych plam nie należy usuwać przy użyciu środków na bazie acetonu, który niszczy skórę tapicerską i powoduje pojawianie się odbarwień. Zabronione jest również stosowanie środków do pielęgnacji, które są przeznaczone do innego rodzaju skór, na przykład past do butów i preparatów ochronnych do torebek.

(RED)

Komentarze (2)

JankaFJankaF

0 0

Potrzebuję pomocy. W jaki sposób powinnam pielęgnować tego typu skóry- https://www.pro-sprzet.pl/category/sofy-poczekalnie ? 17:38, 02.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JankaFJankaF

0 0

Potrzebuję pomocy. W jaki sposób powinnam pielęgnować tego typu skóry- [url]https://www.pro-sprzet.pl/category/sofy-poczekalnie[/url] ? 17:39, 02.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone