Zamknij

Pęknięty ekran smartfona – i co dalej?

17:55, 20.07.2018 | RED
Skomentuj

Nie trzeba specjalnie interesować się elektroniką, żeby wiedzieć, ile kosztuje dobrej jakości smartfon. Za flagowce znanych na całym świecie marek nieraz trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że denerwujemy się, gdy nasz gadżet ulegnie uszkodzeniu, o które tak naprawdę nietrudno. Wystarczy przecież upuścić telefon z niedużej wysokości, by na wyświetlaczu pojawił się wszystkim znany pajączek. A koszty naprawy? Niekiedy tak ogromne, że już lepiej korzystać z uszkodzonego urządzenia lub zainwestować w nowy model.

Jedno z rozwiązań

Prawda jest taka, że choćbyś dwoił się i troił, to i tak nie uda Ci się uniknąć tragedii. Możesz kupować drogie obudowy, naklejki na wyświetlacz ze szkła hartowanego, a to i tak na nic się zda, gdy smartfon zaliczy bliskie zderzenie z betonem. Jest jednak możliwość zmniejszenia skutków tragedii, trzeba tylko zainteresować się tematem jeszcze przed zdarzeniem. Mowa tutaj o bardzo popularnym szczególnie w krajach Europy Zachodniej pakiecie ubezpieczeniowym Mobile Insurance, oferowanym przez firmy takie jak Gadget Cover. Towarzystwa ubezpieczeniowe tego typu specjalizują się wyłącznie w ubezpieczeniach smartfonów, zapewniając ich właścicielom wsparcie finansowe w razie uszkodzenia urządzenia lub jego utraty. Dla zainteresowanych, w Polsce sytuacja w zakresie ubezpieczeń bardzo szybko się zmienia. Teraz bez większego problemu można ubezpieczyć smartfon, laptop czy tablet. I wbrew pozorom ceny polis nie odbiegają od tych, jakie są oferowane Brytyjczykom.

Więcej informacji pod adresem: https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Jak niszczymy smartfony?

Przyczyną dużego zainteresowania tego typu usługami zarówno wśród gadżeciarzy, jak i zwykłych użytkowników, może być duże ryzyko uszkodzenia urządzenia nawet w miejscu zamieszkania. Najwięcej usterek dotyczy ekranu. Wystarczy, że telefon wyślizgnie nam się z rąk, a katastrofa gotowa. Częstymi uszkodzeniami są też zarysowania, awarii niejednokrotnie ulega również gniazdo ładowania. I co ciekawe, znaczna liczba wypadków z udziałem smartfonów ma miejsce w domu, a najbardziej niebezpiecznym miejscem jest kuchnia, gdzie dochodzi do 21 proc. uszkodzeń urządzeń – jak podaje raport udostępniony na stronie etuo.pl (źródło: https://www.etuo.pl/blog/w-jaki-sposob-najczesciej-niszczymy-nasze-smartfony-raport-2018-infografika/505). Kolejnym pomieszczeniem jest salon, w którym ma miejsce aż 18 proc. usterek.

Sam więc widzisz, że Twój smartfon nigdzie nie jest bezpieczny. Warto zatem rozważyć zakup ubezpieczenia, które pozwoli uniknąć niepotrzebnych nerwów związanych z potrzebą szybkiej naprawy lub zakupu nowego modelu telefonu.

(RED)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone