Zamknij

Funt tanieje. Jak nie stracić na jego wymianie?

22:00, 06.08.2018 | RED
Skomentuj

Najgorszym błędem jest wymienianie funtów zarobionych na Wyspach w banku. Choć część osób będzie uważać, że jest to najbezpieczniejsza opcja, jest ona również najdroższa.

Kiedy kurs waluty w której zarabiasz spada, warto wziąć sprawy w swoje ręce. W jaki sposób Polacy zarabiający w Wielkiej Brytanii mogą sprzedać funty dostając za nie jak najwięcej? Potrzebny jest im operator, który pobiera najniższe opłaty za wymianę waluty. Okazuje się, że podczas gdy banki za wymianę waluty pobierają opłatę w wysokości nawet 7,4 proc., w kantorach internetowych jest ona znacznie mniejsza – ok. 1 proc.

Kurs funta – jak sprzedać korzystnie?

Korzystne kursy funta w kantorach internetowych, a także możliwość zlecania w nich przelewów zagranicznych powodują, że Polacy w Wielkiej Brytanii mogą łatwo uniknąć przepłacania na wymianie waluty i więcej pieniędzy wysłać swoim bliskim w kraju. Trzeba dodać, że nie są oni pierwszą grupą społeczną, która traci przez zmieniającą się diametralnie koniunkturę na rynku walutowym. Znacznie wcześniej swoim zaufaniem kantory internetowe obdarzyły osoby spłacające kredyt we frankach szwajcarskich (przy okazji wejścia w życie ustawy antyspreadowej). Zgodnie ze statystykami, dzisiaj w Polsce już 30 proc. wszystkich transakcji walutowych odbywa się za pośrednictwem kantorów online.

Liczy się każdy pips

Taniejący w stosunku do złotego funt pogarsza sytuację materialną osób, które zarabiając w Zjednoczonym Królestwie utrzymują swoją rodziny w Polsce. Redukowanie opłat za wymianę waluty jest dziś jedynym sposobem na to, żeby temu przeciwdziałać. Podczas systematycznych wymian opłaty za wymianę sumują się do dużych kwot, dlatego warto pamiętać, że liczy się wtedy nie każdy grosz, ale każdy pips (0,0001)!

Bezpieczeństwo i zaufanie

Wiele osób pewnie będzie zaskoczonych, że kantory online nie są one usługą nową. Pierwsze z nich powstały już około ośmiu lat temu i od tej pory z sukcesem funkcjonują na rynku. Wybierając tego typu serwis dla siebie, warto kierować się dwoma kwestiami: kiedy powstał oraz czy posiada opinie zadowolonych klientów, jak np. kantoronline.pl, który w tym roku świętował swoje 7 urodziny. Dzięki korzystaniu ze sprawdzonego serwisu wymiany walut możemy być po prostu spokojni o swoje transakcje walutowe i tanio wysłać je za granicę.

Podsumowując

Jakiś czas temu, Robert Madejski, analityk walutowy z serwisu kantoronline.pl zapytany o kurs funta podkreślił, że: „Nie spodziewa się, aby funt w niedługim czasie mógł  przekroczyć granicę 5 zł”. A to oznacza, że Polacy, którzy są największą mniejszością narodową w Wielkiej Brytanii prędko nie odetchną z ulgą. Przeczytaj także: Dlaczego kantory online przydają się w biznesie?

 

(RED)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone