Zamknij

Szlifierka kątowa - podstawowe narzędzie każdej złotej rączki

00:35, 02.09.2018 | RED
Skomentuj

Szlifierki kątowe to jedne z najbardziej popularnych narzędzi elektrycznych. Wykorzystuje się je w wielu dziedzinach jak mechanika samochodowa, drobne naprawy czy budowy. Ogromna precyzja, prostota w użytkowaniu i wachlarz możliwości dał im ogromną popularność na rynku urządzeń. Dlaczego warto rozważyć zakup szlifierki kątowej? Tego dowiesz się w dalszej części tego artykułu.

Uniwersalność

Szlifierka to urządzenie, które świetnie sprawdzi się do cięcia różnych elementów od metalu przez beton po drewno. Dostępne są modele z silnikami o różnej mocy od 800 do 3000W. Nadają się nie tylko do profesjonalnych zakładów, ale pomogą również w pracy złotym rączkom czy majsterkowiczom-amatorom. Do urządzenia możemy przyczepić tarcze o średnicy od 115 mm do 230 mm. W sklepach są dostępne różne akcesoria jak stojak czy specjalne osłony, które mogą pochłaniać pył za pomocą odkurzacza przemysłowego. Zamiast tarczy do cięcia, w urządzeniu możemy zamontować specjalne dyski do szlifowania. Urządzenie daje każdemu użytkownikowi szereg możliwości. Specjalne tarcze do betonu i metalu gwarantują dużą uniwersalność zastosowania tego urządzenia.

Bezpieczeństwo

Przed pierwszym użyciem warto się szczegółowo zapoznać z instrukcją obsługi szlifierki kątowej. Niewłaściwe użycie lub niezastosowanie się do niej może skutkować bardzo poważnymi ranami. Aby ich uniknąć, warto wyposażyć się w specjalne okulary czy rękawiczki. W urządzeniu stosuje się także włącznik z funkcją blokady, aby zapewnić najwyższy komfort pracy. Wielu użytkowników ściąga osłony, co jest niewłaściwie i zwiększa ryzyko wypadku.

?

Popularność

Szlifierki kątowe ze sklepu PHUABC są najczęściej stosowane przez zakłady metalurgiczne, serwisy samochodowe czy pracowników budowlanych. Chętnie wykorzystują go również firmy zajmujące się układaniem kostki brukowej. Dzięki temu mogą sobie pozwolić na precyzyjne przycinanie kostki i dokładne ułożenie wzoru. Jest to doskonały sposób na szlifowanie spawu tak, aby miejsce łączenia było jak najdelikatniejsze i niewidoczne gołym okiem. Dzięki szlifierce możemy precyzyjnie ciąć metal i dlatego zakłady metalurgiczne, producenci hal i metalowych mebli chętnie je wykorzystują w swojej pracy. Często spotkamy się z nim także u złotych rączek albo w domowych warsztatach. Są to urządzenia idealne przy drobnych naprawach lub poprawkach. Przez możliwość założenia różnych tarcz i akcesoriów możemy wykorzystać urządzenie na wiele sposobów.

Czy warto mieć je na wyposażeniu?

Urządzenie możemy kupić w bardzo niskich cenach, w prawie każdym markecie budowlanym. W Internecie możemy jednak znaleźć dużo większy wybór, lepsze oferty oraz sprawdzonych producentów jak MAKITA lub DeWALT. Szlifierka kątowa jest narzędziem, które przyda się w każdym mieszkaniu czy domu. Posłuży nam do drobnych napraw i remontów. W sklepach stacjonarnych i internetowych możemy znaleźć ogromną ofertę tarcz i różnorodnych akcesoriów. Jest to produkt, który pozwoli nam usunąć zapieczoną śrubę, przeciąć metal czy beton. Modele znajdziemy nie tylko w dużych zakładach i firmach, ale i w warsztatach majsterkowiczów. Musimy, jednak pamiętać o zachowaniu zasad BHP podczas użytkowania sprzętu tego typu.

(RED)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone