Zamknij

Waluta: wymień i wyślij

12:32, 28.09.2018 | RED
Skomentuj

Coraz częściej kantory internetowe udostępniają dodatkowe funkcje, które ułatwiają spłatę zobowiązań, czy oszczędności. Niewątpliwie jedną z najbardziej wyczekiwanych są szybkie przelewy krajowe i zagraniczne, dzięki którym wymienione euro, franki czy dolary można od razu wysłać na konto swoje, rodziny lub po prostu zapłacić walutą za zakupy.

Takie rozwiązanie wprowadził Walutomat.pl, który umożliwia przelewy zagraniczne do ponad 30 krajów na świecie, w tym oczywiście darmowe do kilkunastu banków polskich. To opcja bardzo przydatna dla osób, które wysyłają lub przesyłają pieniądze rodzinie poza granice kraju, w którym przebywają. Czyli jeśli np. mąż pracuje we Francji i zarabia w euro, może szybko i tanio przewalutować europejską walutę na złotówki za pośrednictwem platformy społecznościowej https://www.walutomat.pl/. Następnie, od razu może zlecić tani przelew zagraniczny na konto żony/dziecka. Oszczędza w tym przypadku dwukrotnie: raz na tanim, w porównaniu do banków, przewalutowaniu środków pieniężnych, a dwa na tańszym niż standardowy bankowy przelew, przesłaniu waluty (wymienionej na złotówki) na konto zagraniczne (w tym przypadku polskie).

Zawsze więc kierując się wyborem kantoru internetowego warto zwrócić uwagę na to, jakie dodatkowe funkcje oferuje.

Walutomat.pl, oprócz atrakcyjnych stawek za przelewy zagraniczne (także przyspieszone i OUR), posiada wiele udogodnień, takich jak np. wypłata gotówki w euro w Polsce, czy szybkie wpłaty złotówek przez Przelewy24.

Jak zatem zacząć korzystać z tego kantoru internetowego? Na początek, ze względu na formalności prawne, należy się zarejestrować w serwisie Walutomat.pl, podając swoje dane i skan dowodu osobistego. Następnie należy dodać rachunek bankowy i można już zlecać wymianę. Walutomat to platforma społecznościowa, więc kursy ustalają tam sami internauci. Można więc zaproponować swój kurs wymiany i czekać na akceptację innej osoby, albo skorzystać z automatycznej opcji doboru aktualnie najlepszego kursu.

I już! można wymienić pieniądze, wypłacić je lub przesłać na swoje konto lub innej osoby. Początkowo procedura może wydawać się skomplikowana, ale korzyści z taniej wymiany są znaczne. Tej platformie zaufało już ponad 275 tys. klientów.

(RED)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone