Zamknij

Abonament bez telefonu - zalety

12:38, 28.09.2018 | RED
Skomentuj

Umowa abonamentowa bez telefonu to możliwość skorzystania z bardzo atrakcyjnego cenowo planu taryfowego zapewniającego wszystkie niezbędne usługi. Jest to też rozwiązanie skierowane dla osób, które nie chcą podpisywać długoterminowych zobowiązań z jedną siecią. Ponadto kupienie osobno telefonu często jest dużo tańszym rozwiązaniem niż spłacanie rat za urządzenie przez 36 miesięcy.

Telefon za „złotówkę” - niekoniecznie

Wiele ofert na rynku kusi możliwością zakupu telefonu za niewielkie, często nawet symboliczne kwoty. W takich sytuacjach trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że nie ma nic za darmo i nawet gdy telefon w ofercie wydaje się niedrogi, to w momencie gdy porówna się ją z taką samą, ale bez urządzenia okazuje się, że warunki są znacznie korzystniejsze.

Abonament bez telefonu może być opcją tańszą nawet o kilkadziesiąt złotych w skali miesiąca, ponieważ w umowie z telefonem koszt urządzenia jest po prostu rozłożony na raty i doliczony do rachunku. Często zdarza się tak, za samodzielny zakup telefonu na raty w połączeniu z abonamentem (bez urządzenia) finalnie okazuje się znacznie lepszym cenowo rozwiązaniem, niż abonament z telefonem.

Abonament bez telefonu czy telefon na kartę?

Abonament jest korzystnym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które dużo rozmawiają, w tym również za granicą. Ponadto umowa z operatorem to możliwość zautomatyzowania płatności, nie trzeba też pamiętać o doładowywaniu konta, ani o stanie poszczególnych pakietów.

Dla osób korzystających z Internetu w telefonie również lepszym rozwiązaniem będzie abonament, ponieważ w przypadku abonamentu pakiety przedstawiają się znacznie korzystniej niż w ofertach na kartę. Dodatkowo w taryfach abonamentowych istnieje możliwość łączenia kilku planów taryfowych, co szczególnie dobrze sprawdza się np. w firmach. Do takiego zobowiązania można też w każdej chwili włączyć dodatkowe usługi. W abonamencie łatwiej jest uzyskać taryfy nielimitowane niż w przypadku telefonów prepaid. 

Zakup telefonu najlepiej rozpocząć od porównania kilku ofert u różnych operatorów. Sprawdzić jaka jest cena danego urządzenia oraz połączonych z nim taryf. W taki sposób można bardzo szybko obliczyć całkowity koszt telefonu.

Zobacz także: Telefon na kartę a telefon w abonamencie – różnice

(RED)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone