Zamknij

Podpowiadamy, jak zadbać o skórzaną część męskiej garderoby

19:05, 23.10.2018 | RED
Skomentuj

Skórzane obuwie, elementy garderoby, galanteria czy tapicerka są bardzo w cenie. Nic więc dziwnego, że staramy się chronić je od niszczącego działania czynników zewnętrznych i chcemy, aby zawsze wyglądały świeżo i elegancko. Efektu tego nie da się utrzymać bez stosowania odpowiednich środków do impregnacji skóry. Postanowiliśmy wyróżnić kilka z nich – być może warto po nie sięgnąć przy okazji nabywania produktów ze skóry.

Odsalacz

Kiedy trafiliśmy na ten środek w sklepach z impregnatami do obuwia, chwilę zastanawialiśmy się do czego może być przydatny. Zwłaszcza w okresie zimowym męskie obuwie skórzane narażone jest na sól, którą posypywane są chodniki i ulice. Miesza się ona ze śniegiem i błotem, tworząc bardzo niszczący dla butów miks.

Odbarwienia i zacieki usuwa odsalacz w formie bezbarwnego środka, nakładanego na skórzane obuwie za pomocą aplikatora. Preparat jest uniwersalny, nadaje się do każdego rodzaju skóry oraz tekstyliów. Jest to bardzo dobra forma impregnacji i zabezpieczenia obuwia oraz galanterii skórzanej w okresie zimowym. Butelka 75 ml odsalacza to w sklepach wysyłkowych koszt rzędu kilkunastu złotych. Jest jednak dość wydajny i starczy na co najmniej dwa sezony zimowe.

Gumka do zamszu i nubuku

Skóra szorstka nie powinna być myta na mokro. Zwłaszcza jasne jej odmiany szybko się kurzą i łapią brud (zima jest zabójcza dla takiego typu obuwia). Z pomocą idzie proste narzędzie, nie tyle do impregnacji, co do utrzymania czystości. Jest to gumka w formie bloku lub niewielkiej kostki. Jej porowata struktura pozwala na dokładne przeczesanie obuwia i usunięcie brudnego włosia. Jest bardzo poręczna – mieści się w kieszeni lub w schowku samochodowym. Jej koszt to niecałe 10 zł (jest to zakup praktycznie jednorazowy, gdyż gumka niemal się nie zużywa).

Odplamiacz do zamszu i nubuku

Wyżej opisana gumka jest dobra do doraźnego stosowania – ot, szybkie przeczesanie butów i doprowadzenie ich do porządku w ciągu kilku chwil. Do bardziej dokładnej impregnacji obuwia z zamszu i nubuku stosuje się odplamiacze. Są to bezbarwne środki chemiczne, które nanosi się na uprzednio oczyszczony but i wciera się specjalną szczoteczką (dołączoną w zestawie – inne szczotki mogą uszkodzić nam buty!). Piany nie zmywa się tylko pozostawia do wyschnięcia i przeciera na sucho. Buty odzyskują swoją pierwotną puszystość i barwę. Odplamiacze nie należą jednak do najtańszych impregnatów butów skórzanych – za butelkę 100 ml trzeba zapłacić ponad 60 zł.

Mydło regenerujące do skóry

Impregnacja drogiej galanterii skórzanej lub tapicerki wymaga czasem kosmetyków z najwyższej półki. Takim środkiem jest mydło regenerujące przeznaczone do skóry naturalnej. Zapobiega ono pękaniu skóry, nawilża ją i nabłyszcza, jednocześnie usuwając wszelkie zanieczyszczenia oraz zabrudzenia. Jest to impregnat do skóry, który pozawala dbać o nią bardzo kompleksowo – jednocześnie czyści, zabezpiecza oraz upiększa. Za opakowanie 200 ml należy zapłacić ok. 70 zł.

Wszystkie powyższe produkty do impregnacji obuwie kupisz tutaj: https://gentle-man.pl/118-pielegnacja-i-impregnacja-butow-skorzanych

 

(RED)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone