Zamknij

Jak wybrać korzystny kredyt gotówkowy?

09:15, 19.11.2018 | RED
Skomentuj

W dzisiejszych czasach trudno byłoby nam funkcjonować bez dostępu do Internetu. Jeżeli potrafimy stosować zasady bezpiecznego korzystania z sieci, omijamy zagrożenia, wtedy Internet staje się dla nas wspaniałym narzędziem pozyskiwania informacji, szybkiej komunikacji ze znajomymi, uczestnictwa w dyskusjach, kursach i szkoleniach, szukania pracy a nawet robienia zakupów.

Również w dziedzinie finansów Internet jest nam bardzo pomocny. Dzięki niemu mamy łatwy dostęp do konta bankowego, możemy w każdej chwili zrobić przelew czy zapoznać się z ofertami pożyczek i kredytów. Bardzo pomocnym narzędziem pozwalającym wyszukać najkorzystniejszą dla nas ofertę kredytu jest kalkulator kredytów gotówkowych  .

   Decyzja o zaciągnięciu kredytu nie może być pochopna. Nie można sugerować się wyłącznie reklamami banków czy innych instytucji finansowych, które krzykliwie zapewniają nas, że właśnie ich produkt jest najlepszy. Każdy kredytobiorca ma inne potrzeby oraz inne możliwości spłaty zobowiązań.

Kredyt „szyty na miarę”.

Podstawową zasadą wyboru właściwej oferty kredytu jest dostosowanie jej do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości. Musimy sami odpowiedzieć sobie na pytania: na jaki cel chcemy wziąć kredyt, jakiej sumy potrzebujemy oraz jakiej wysokości raty będziemy w stanie spłacać co miesiąc. Im wyższą ratę możemy płacić, tym krótszy będzie okres spłaty kredytu, a tym samym nasza pożyczka będzie tańsza.  Kalkulator kredytów gotówkowych  pomoże nam precyzyjnie określić te parametry. Kalkulatory kredytów analizują dla nas setki ofert, w oparciu o nasze potrzeby i możliwości, które określiliśmy.

Zanim bank podejmie decyzję o udzieleniu kredytu, oblicza naszą zdolność kredytową, czyli to, jak wysoką ratę jesteśmy w stanie spłacać miesięcznie. Wysokość raty obliczana jest tak, aby po jej zapłaceniu zostało nam jeszcze na stałe wydatki i koszty utrzymania.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Kiedy już określimy nasze potrzeby i możliwości, sprawdzamy, który bank oferuje najtańszy kredyt. Sprawdzając oferty należy przeanalizować proponowaną wysokość oprocentowania, wysokość marży i ubezpieczenia, sumę Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania (RRSO) oraz wysokość kwoty całkowitej do spłaty.

Nie zawsze najniższe oprocentowanie oznacza najtańszy kredyt. Bank może ustalić w zamian na przykład wyższą prowizję lub mniej korzystne warunki ubezpieczenia kredytu. Najlepiej jest wybierać kredyt na podstawie wysokości RRSO, ponieważ uwzględnia ona wszystkie koszty zaciągnięcia kredytu. Atrakcyjność kredytu może być również warunkowa, za przykładowo wykupienie karty kredytowej czy otwarcie rachunku w banku. Warunek taki nie jest uwzględniany w RRSO.

   Nie jest trudno wybrać korzystny kredyt kierując się wiedzą i zdrowym rozsądkiem. Warto jednak wspomóc się dostępnymi w Internecie porównywarkami kredytów gotówkowych, takimi jak  Ekredyt24.com.pl  , które znacznie skracają czas poszukiwania i ułatwiają nam określenie swoich potrzeb oraz podjęcie dobrej decyzji.

(RED)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone