Zamknij

Z jakiego materiału powinny być zasłony do sypialni?

09:25, 19.11.2018 | RED
Skomentuj

Podczas wyboru zasłon, równie ważnym kryterium, co jakość wykonania i kolor jest materiał, z jakiego zostały uszyte. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w sypialni, która stanowi najbardziej prywatne z wszystkich domowych pomieszczeń. Zasłony do sypialni pełnią bowiem nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też praktyczną. Zapewniają intymność i ograniczają dostęp światła. Zanim więc skusimy się na model pokryty atrakcyjnym wzorem, upewnijmy się, że został wykonany z odpowiedniego materiału.

Grube zasłony do sypialni

Efektowne, zwiewne i lekkie zasłony nie sprawdzą się w sypialnianej aranżacji. Z pewnością udekorują wnętrze, lecz nie zaciemnią go i nie ochronią mieszkańców przed spojrzeniami przechodniów. Dlatego też zasłony do sypialni powinny być wykonane z tkanin o gęstym splocie, które nie przepuszczą słońca i zapewnią odpowiedni poziom intymności. W sklepie internetowym YourHomeStory znajdziemy modele wykonane z grubej mikrofibry. Inne materiały odpowiednie do sypialni to doskonale tłumiący światło aksamit, praktyczny żakard lub tkaniny typu blackout, które powstrzymują nawet 90% promieni słonecznych. Zasłony do sypialni (https://yourhomestory.com.pl/sypialnia/zaslony) uszyte z grubego materiału ochronią także przed ciepłem w gorące dni. Dzięki nim, w pomieszczeniu będzie panować przyjemny chłód, mimo wysokich temperatur na zewnątrz. Aby nadać aranżacji okiennej nieco lekkości, zasłony można skompletować z przejrzystymi firankami, tworząc tym samym efektowny kontrast.

Praktyczne zasłony do sypialni

Materiał zapewnia zasłonom nie tylko funkcjonalność. Warto zadbać także o to, by wybrany przez nas model był łatwy w utrzymaniu czystości i praktyczny. Dostępne w sklepie YourHomeStory zasłony do sypialni nie wymagają prasowania, a powieszone, samoistnie układają się w efektowne fałdy. Dzięki temu możemy oszczędzić sporo czasu na ich stylizacji oraz wygładzaniu nieestetycznych zagnieceń. Przed zakupem należy również sprawdzić czy wybrane zasłony do sypialni można prać w pralce oraz jaka jest dopuszczalna temperatura prania. Modele z oferty YourHomeStory wypierzemy nawet w 60⁰C, co pozwoli bez trudu usunąć wszelkie zabrudzenia. Jednocześnie nie musimy się obawiać, że zasłona po praniu straci swój efektowny wygląd. Zastosowanie wysokiej jakości materiału wyeliminuje ten problem.

Zasłony do sypialni a charakter wnętrza

Grubość materiału, z jakiego uszyto zasłony nie pozostaje bez wpływu na aranżację pomieszczenia. Modele wykonane z ciężkich, grubych tkanin dodadzą wnętrzu przytulności, jednak mogą je także optycznie pomniejszyć. Jeśli więc dysponujemy niewielkim pokojem i planujemy nabyć zasłony do sypialni o gęstym splocie, wybierzmy wzór o jasnej barwie, który wizualnie powiększy przestrzeń. Możemy także zdecydować się na model ozdobiony efektownymi pasami. Sprawi on, że sypialnia będzie wyglądała na szerszą lub wyższą, w zależności od układu pasów. Tego typu zasłony do sypialni dostępne są w sklepie YourHomeStory. Jeśli z kolei na wypoczynek przeznaczyliśmy sobie duże pomieszczenie, uszyte z grubej tkaniny zasłony uczynią je ciepłym i kameralnym.

Oferta produktów dostępna na stronie https://yourhomestory.com.pl/

(RED)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone