Zamknij

Oszczędzanie na codziennych zakupach

08:48, 27.11.2018 | RED
Skomentuj

Oszczędzanie na codziennych zakupach

Nie umiesz robić zakupów w oszczędny sposób? Wydajesz mnóstwo pieniędzy na tak naprawdę niepotrzebne produkty? Przeczytaj nasze wskazówki – pomogą one nie tylko ograniczyć codzienne wydatki, ale także uniknąć kupowania pod wpływem emocji.

Zaplanuj zakupy

Dobre planowanie pomaga poukładać wiele codziennych spraw, także zakupy. Cotygodniowe większe sprawunki można zrobić w dużym dyskoncie czy markecie (takim jak Lidl czy Biedronka), w którym jest i większy wybór, i niższe ceny. Po codzienne drobne zakupy – pieczywo, warzywa czy owoce – można śmiało zaglądać do sieci sklepów osiedlowych, np. Żabki czy Delikatesów Centrum.

Ustal menu na cały tydzień

Poświęć chwilę i zastanów się, co będziesz serwować rodzinie w najbliższych dniach na śniadania, obiady i kolacje. Sprawdź, które produkty potrzebne do gotowania masz w domu, co możesz kupić wcześniej i schować do szafki bądź lodówki, jakie składniki trzeba będzie kupić na bieżąco w warzywniaku lub sklepie mięsnym.

Do sklepu tylko z listą

Niestety, wielu Polaków na zakupy udaje się bez przygotowanej uprzednio listy, przez co kupuje za dużo lub produkty niepotrzebne. W sklepie należy trzymać się listy i wkładać do wózka tylko to, co się na niej znajduje. Aby oszczędzić czas potrzebny na zakupy, listę można podzielić na kategorie (żywność, warzywa, kosmetyki), tak by każda osoba mogła szukać innych produktów.

Weź gotówkę

Płacenie kartą debetową – choć proste i szybkie – sprawia, że w wielu przypadkach wydajemy więcej. Jeśli mamy w portfelu gotówkę w ograniczonej kwocie, podświadomie ograniczamy zakupy – tak, by przypadkowo nie zabrakło nam jej przy kasie. Oczywiście dotyczy to codziennych zakupów: jeśli kupujemy artykuły budowlane w Castoramie czy meble w Abra Meble, bezpieczniejsza może okazać się karta. Dużych kwot gotówki lepiej przy sobie nie nosić.

Nie przywiązuj się do marek

Otaczające nas zewsząd reklamy sprawiają, że przywiązujemy się do konkretnych marek produktów i w sklepie sięgamy właśnie po nie, często płacąc więcej tylko i wyłącznie za markę, a nie jakość. Istnieje wiele produktów mniej znanych firm, które są tak samo dobre, a nawet lepsze niż ich droższe odpowiedniki. Czytajmy więc etykiety i porównujmy składy.

Gazetki reklamowe zawsze pod ręką

Gazetki reklamowe wydaje zdecydowana większość sieci handlowych i można w nich znaleźć aktualne oferty oraz promocje. Oczywiście nie zawsze da się przejrzeć gazetkę w wersji papierowej – pomoże wówczas strona Blix.pl oraz aplikacja mobilna Blix.pl, gdzie w jednym miejscu znaleźć można kilkadziesiąt gazetek promocyjnych sklepów z różnych branż. Pozwala to szybko i wygodnie wyszukiwać najbardziej atrakcyjne oferty.

 

(RED)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone