Zamknij

Czym się kierować wybierając wypożyczalnię samochodów?

11:06, 05.12.2018 | RED

Na rynku dostępnych jest wiele podmiotów, które oferują komercyjny wynajem samochodów. Wypożyczalni jest na tyle dużo, że ciężko zdecydować się na to, z którą z nich podjąć współpracę. Na co zwracać uwagę podczas dokonywania wyboru?

Gdzie szukać?

Wszystko zależy, gdzie chcemy znaleźć. Czy interesuje nas wynajem krótkoterminowy w obrębie miejsca zamieszkania? Czy może raczej szukamy samochodu w innym kraju, który będziemy mogli mieć do dyspozycji podczas wymarzonego urlopu? W pierwszym przypadku najlepiej będzie rozglądnąć się w najbliższym otoczeniu. Można popytać znajomych, może ktoś ma już doświadczenie i podpowie? Natomiast w przypadku, gdy szukamy auta za granicą, wówczas najwygodniej jest skorzystać z Internetu i porównać oferty wypożyczalni, w regionie do którego się wybieramy. Co ważne, najlepiej brać pod uwagę te firmy, które cieszą się dużą popularnością, potwierdzoną wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. W przypadku wypożyczenia samochodu za granicą, warto zwrócić szczególną uwagę na to, skąd to auto można wypożyczyć. Informacje takie zazwyczaj podawane są na stronach internetowych firm, jak np. https://www.maxes-angels.com/. Najkorzystniejszą opcją i zarazem najwygodniejszą, będzie możliwość odbioru auta już na lotnisku, gdyż znacznie ułatwi nam to podróżowanie, jednocześnie od początku pozwalając na pełną niezależność. Fajnie, jeśli wypożyczenie wprost z lotniska będzie opcją dołączoną od razu, a nie dodatkowo płatną.

Jak wybrać?

Wybraliśmy wypożyczalnię. Ale to nie koniec. Teraz przyszedł czas na wybór modelu i marki. Na tym etapie warto zaznaczyć, aby dokładnie sprawdzać ceny wybranych modeli. Należy chociaż wstępnie określić swój budżet, aby móc dopasować ofertę, na którą rzeczywiście będzie nas stać. W tej kwestii często mogą przyjść z pomocą porównywarki cenowe, prezentujące oferty o wybranych przez nas parametrach. Ponadto, często te mniejsze wypożyczalnie mają znacznie ograniczone możliwości dotyczące ilości dostępnych pojazdów oraz modeli. Często warto także przekalkulować, czy pozornie tańsza oferta w efekcie końcowym faktycznie okaże się korzystniejsza.

Koszt wynajęcia

Koszt bywa różny. Wszystko zależy od tego w jakim państwie dokonujemy rezerwacji? Jakiej klasy samochód wybraliśmy? Czy wybieramy opcję krótkoterminowego czy długoterminowego wynajmu? A także z jakich opcji dodatkowych postanowiliśmy skorzystać. Czynników, które wpływają na finalny koszt jest zatem wiele. Strony internetowe pozwalają często na przeprowadzenie symulacji tak, aby wskazać przybliżony koszt wynajmu auta.

(RED)
REKLAMA
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone