Zamknij

Czym się kierować wybierając wypożyczalnię samochodów?

11:06, 05.12.2018 | RED

Na rynku dostępnych jest wiele podmiotów, które oferują komercyjny wynajem samochodów. Wypożyczalni jest na tyle dużo, że ciężko zdecydować się na to, z którą z nich podjąć współpracę. Na co zwracać uwagę podczas dokonywania wyboru?

Gdzie szukać?

Wszystko zależy, gdzie chcemy znaleźć. Czy interesuje nas wynajem krótkoterminowy w obrębie miejsca zamieszkania? Czy może raczej szukamy samochodu w innym kraju, który będziemy mogli mieć do dyspozycji podczas wymarzonego urlopu? W pierwszym przypadku najlepiej będzie rozglądnąć się w najbliższym otoczeniu. Można popytać znajomych, może ktoś ma już doświadczenie i podpowie? Natomiast w przypadku, gdy szukamy auta za granicą, wówczas najwygodniej jest skorzystać z Internetu i porównać oferty wypożyczalni, w regionie do którego się wybieramy. Co ważne, najlepiej brać pod uwagę te firmy, które cieszą się dużą popularnością, potwierdzoną wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. W przypadku wypożyczenia samochodu za granicą, warto zwrócić szczególną uwagę na to, skąd to auto można wypożyczyć. Informacje takie zazwyczaj podawane są na stronach internetowych firm, jak np. https://www.maxes-angels.com/. Najkorzystniejszą opcją i zarazem najwygodniejszą, będzie możliwość odbioru auta już na lotnisku, gdyż znacznie ułatwi nam to podróżowanie, jednocześnie od początku pozwalając na pełną niezależność. Fajnie, jeśli wypożyczenie wprost z lotniska będzie opcją dołączoną od razu, a nie dodatkowo płatną.

Jak wybrać?

Wybraliśmy wypożyczalnię. Ale to nie koniec. Teraz przyszedł czas na wybór modelu i marki. Na tym etapie warto zaznaczyć, aby dokładnie sprawdzać ceny wybranych modeli. Należy chociaż wstępnie określić swój budżet, aby móc dopasować ofertę, na którą rzeczywiście będzie nas stać. W tej kwestii często mogą przyjść z pomocą porównywarki cenowe, prezentujące oferty o wybranych przez nas parametrach. Ponadto, często te mniejsze wypożyczalnie mają znacznie ograniczone możliwości dotyczące ilości dostępnych pojazdów oraz modeli. Często warto także przekalkulować, czy pozornie tańsza oferta w efekcie końcowym faktycznie okaże się korzystniejsza.

Koszt wynajęcia

Koszt bywa różny. Wszystko zależy od tego w jakim państwie dokonujemy rezerwacji? Jakiej klasy samochód wybraliśmy? Czy wybieramy opcję krótkoterminowego czy długoterminowego wynajmu? A także z jakich opcji dodatkowych postanowiliśmy skorzystać. Czynników, które wpływają na finalny koszt jest zatem wiele. Strony internetowe pozwalają często na przeprowadzenie symulacji tak, aby wskazać przybliżony koszt wynajmu auta.

(RED)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone