Zamknij

Wyprzedaż rocznika 2018 - czy to dobry moment na zakup nowego auta?

15:01, 11.12.2018 | RED

Końcówka roku to czas, który zawsze wiąże się ze wzmożonym ruchem w salonach samochodowych. W okolicach listopada zaczynają się tzw. wyprzedaże roczników, które co roku przyciągają szerokie grono zainteresowanych nabyciem fabrycznie nowego pojazdu. Czy zakup samochodu na takiej akcji wyprzedażowej faktycznie się opłaca? Sprawdzamy.

Wyprzedaż rocznika 2018 to ciekawa akcja promocyjna, która od lat przyciąga do salonów samochodowych – jest to bowiem jedna z okazji, aby otrzymać spory rabat na wybrany model pojazdu.

Dlaczego dealerzy obniżają ceny aut?

Akcji wyprzedażowych nie organizuje się bez powodu – chodzi o sprzedaż samochodów z aktualnego rocznika, które już po Nowym Roku sporo stracą na wartości. Wynika to z prostego faktu: w Polsce w dowód rejestracyjny wpisywany jest rocznik auta bez informacji o miesiącu produkcji. Dlatego pojazd wyprodukowany w styczniu jest warty dokładnie tyle samo, ile ten, który zjechał z taśmy produkcyjnej w grudniu – mimo że tak naprawdę dzieli je niemal 12 miesięcy.

Dealerzy są skłonni zrezygnować ze swojej marży tylko po to, aby sprzedać auta już teraz, ponieważ w nowym roku chętnych będzie dużo mniej. To z kolei będzie wiązało się z koniecznością zaproponowania dodatkowych upustów cenowych.

Wyprzedaż rocznika – rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić

Wyprzedaż rocznika kusi szansą na uzyskanie sporych rabatów – nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Dzięki temu można nabyć pojazd znacznie lepiej wyposażony w cenie samochodu pozbawionego wielu udogodnień.

Kolejną korzyścią przemawiającą za kupnem wyprzedażowego auta jest jego dostępność od ręki. Wszystkie pojazdy objęte akcją promocyjną znajdują się na placu przy salonie samochodowym, dzięki czemu nie trzeba czekać co najmniej kilku miesięcy na ich sprowadzenie.

Warto przy tym podkreślić, że zakup tańszego samochodu nie zamyka drogi do ubiegania się o wsparcie finansowe. Nabycie auta z wyprzedaży rocznika z łatwością sfinansujesz kredytem– taką możliwość daje m.in. Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy (RRSO 11,48%) dostępny w Toyota Banku.

Samochód z wyprzedaży rocznika – opcja korzystna dla każdego?

Wyprzedaż rocznika to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści dla potencjalnego nabywcy. Zanim jednak zdecydujesz się na taką opcję, odpowiedz sobie na poniższe pytania:

  • Czy zależy Ci na zakupie dowolnego auta z dużym rabatem cenowym?
  • Czy kolor nadwozia pojazdu jest Ci obojętny?
  • Czy wersja wyposażenia ma dla Ciebie drugorzędne znaczenie?

Jeżeli większość odpowiedzi jest twierdząca, warto rozważyć zakup auta wyprzedażowego. Nie zwlekaj jednak z podjęciem ostatecznej decyzji zbyt długo – z dnia na dzień samochodów objętych rabatem ubywa.

(RED)
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone