Zamknij

Rodzaje soczewek kontaktowych – jak dopasować do wady wzroku?

15:09, 11.12.2018 | RED

Rozwój technologii okulistycznych sprawił, że obecnie mamy dostęp do soczewek na praktycznie każdych rodzaj schorzeń narządu wzroku. Wszystko to sprawia, że nie jesteśmy skazani wyłącznie na okulary. Problem często pojawia się jednak podczas doboru odpowiednich soczewek.

Innych produktów będą potrzebować osoby zmagające się z astygmatyzmem niż krótko i dalekowidze. Jak można się łatwo domyślić, odpowiednie dopasowanie soczewek do wady jest kluczowe, jeśli myślimy o skutecznej korekcji. Na szczęście, podczas wyboru nie zostajemy sami – pomocni okażą się oczywiście lekarze specjaliści, którzy wskażą nam, na co powinniśmy się zdecydować.

Do tego dochodzą również sklepy wyróżniające się bardzo szeroką ofertą produktową, zwłaszcza te prowadzące sprzedaż w Internecie. Doskonałym przykładem jest tu Vision Express. Firma na swojej stronie sprzedaje wszystkie rodzaje soczewek kontaktowych - https://sklep.visionexpress.pl/szukaj/soczewki.

Jakie soczewki wybrać?

W ten sposób możemy przejść tu przedstawienia wspomnianych kategorii produktów. Wymieniamy trzy główne i jedną dodatkową.

  • Soczewki kontaktowe sferyczne – są to produkty przeznaczone dla krótkowidzów i dalekowidzów. Oczywiście należy dobrać je w zależności od wymaganej mocy i okresów wymiany. Soczewki sferyczne należą do wykorzystywanych najczęściej.

 

  • Soczewki kontaktowe toryczne – przechodzimy do produktów przeznaczonych dla osób, które cierpią na astygmatyzm. W ich przypadku należy zwrócić uwagę nie tylko na moc, ale przede wszystkim rodzaj osi oraz zastosowanego cylindra. Decydując się na wizytę u lekarza specjalisty, możemy mieć pewność, że soczewki zostaną w odpowiedni sposób dobrane do naszej wady.

 

  • Soczewki kontaktowe progresywne – ostatnia z głównych grup soczewek jest wykorzystywana w przypadku tak zwanej prezbiopii, czyli starczowzroczności. Jest to wada powstawała w wyniku starzenia się organizmu, a mówiąc dokładniej, pogorszenia akomodacji oka. W tym przypadku pogorszeniu ulega widzenie na bliskie odległości. Soczewki progresywne nazywane są inaczej multifokalnymi – są to modele wieloogniskowe, które wyróżniają się innymi parametrami dla dali i bliży.

Kategorię dodatkową tworzą soczewki kontaktowe kolorowe, które nie zawsze służą do korekcji wady wzroku. Zakupić można również produkty służące wyłącznie do zmiany koloru tęczówki oka. Wybór pod tym względem jest bardzo szeroki. Wszystkie wspomniane soczewki zakupimy w sklepie Vision Express.

(RED)
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone