Zamknij

Ile kosztuje profesjonalna fotografia ślubna?

09:41, 02.01.2019 | RED

Fotografia ślubna – co się na nią składa?

Każdy fotograf posiada własny cennik usług. Ogromne zróżnicowanie w kosztach jego zatrudnienia wynika z doświadczenia, rodzaju sprzętu, usług znajdujących się w konkretnym pakiecie oraz miejsca pracy fotografa. Jeśli zależy nam na oszczędności, przy współpracy z fotografem ślubnym najkorzystniej jest wynająć profesjonalistę. Dzięki temu unikniemy konieczności opłacenia kosztów jego dojazdu na miejsce uroczystości oraz noclegu.

Fotografia ślubna najczęściej obejmuje takie usługi, jak wykonanie sesji podczas ślubnych przygotowań (najczęściej w domu panny i pana młodego), udokumentowanie przejazdu pary na miejsce uroczystości, reportaż podczas zaślubin w kościele lub USC, sesję plenerową oraz zdjęcia z zabawy weselnej. Sesja plenerowa może być wykonana w tym samym dniu, co ślub i wesele lub przeniesiona na inny, dogodny dla pary młodej termin najczęściej bez dodatkowych opłat.

Fotograf ślubny jest więc obecny wraz z przyszłymi małżonkami przez cały dzień. Jego praca rozpoczyna się rano, kiedy para przygotowuje się do wyjazdu do kościoła, a kończy późno w nocy lub nad ranem, kiedy zabawa weselna powoli dobiega końca, a goście zaczynają się już szykować do domu. Dzięki temu każda para może liczyć na kompletną fotorelację ze ślubu i wesela oraz mieć pewność, że na zdjęciach zostaną uchwycone wszystkie istotne momenty.

Profesjonalna fotografia ślubna i koszt jej realizacji

Fotografia ślubna wymaga od wykonawcy poświęcenia sporej ilości czasu. Na zrealizowanie kompletnej usługi fotograf potrzebuje bowiem kilkunastu godzin pracy w terenie (podczas uroczystości zaślubin, zabawy weselnej i sesji plenerowej) oraz kolejnych spędzonych przed komputerem na wyborze najlepszych fotografii, ich obróbce oraz przygotowaniu albumu ślubnego i nośnika danych z pozostałymi zdjęciami. Profesjonalna fotografia ślubna wymaga więc od swojego wykonawcy ogromnego zaangażowania oraz poświęcenia sporej ilości czasu. Nic więc w tym dziwnego, że jest to jedna z kosztowniejszych usług ślubno-weselnych.

Przykładowo wykonanie profesjonalnej fotografii ślubnej w Krakowie kosztuje od ok. 2500 zł wzwyż, przy czym górna granica cenowa praktycznie nie istnieje. Ostateczny koszt realizacji usługi zależy bowiem w dużej mierze od oczekiwań oraz wymagań przyszłych małżonków. Profesjonalni fotografowie ślubni są bowiem w pełni otwarci na ich propozycje po to, aby zaoferować swoim klientom usługę idealnie skrojoną na ich miarę. Fotograf ślubny w razie potrzeby jest bowiem w stanie także wyjechać wraz z nowożeńcami za granicę, aby udokumentować ich podróż poślubną. Wszystko to wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami, z którymi należy się liczyć planując swój ślub i wesele.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: fotografia ślubna Kraków - więcej na WeselezKlasa.pl.

(RED)
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone