Zamknij

Jak wybrać drukarkę?

10:05, 02.01.2019 | RED

Drukarka to obecnie powszechnie stosowane urządzenie. Korzystamy z niej nie tylko w pracy. Przydaje się w domu, jest również sprzętem niezbędnym dla ucznia. Często, planując zakup drukarki, trudno jest nam dokonać właściwego wyboru spośród różnych jej rodzajów. Jaka drukarka lepiej sprawdzi się w domu, atramentowa czy laserowa? Czy kupić do biura urządzenie wielofunkcyjne? Warto poczytać rady fachowców, znajdziemy je w serwisie dla miłośników najnowszych technologii https://jpkomputery.pl/.

Drukarka atramentowa czy laserowa?

Te dwa rodzaje drukarek różnią się technologią druku. Drukarki laserowe sprawdzają się bardzo dobrze, gdy mamy do drukowania dużo dokumentów tekstowych. Niektóre drukarki laserowe są monochromatyczne, czyli nie drukują w kolorze, są również drukarki laserowe kolorowe. Drukarki atramentowe nadają się lepiej do drukowania zdjęć, grafiki. Oczywiście można drukować na nich dokumenty tekstowe, ale jeżeli drukujemy duże ilości, tańszym rozwiązaniem będzie drukarka laserowa.

Trzecim rozwiązaniem są drukarki żelowe, które drukują za pomocą specjalnego żelu zamiast tuszu. Takie drukarki są oszczędne, nigdy nie rozmazują wydruków, lecz są droższe od pozostałych.

Drukarka do domu.

W domu zazwyczaj nie potrzebujemy drukować dużej ilości dokumentów, nie zależy nam też na szybkości wydruku. Sprawdzi się tutaj urządzenie uniwersalne i oszczędne, pozwalające na dobrej jakości wydruki tekstowe, drukowanie kolorowych grafik oraz zdjęć.

Najlepszym wyborem do domu będzie więc drukarka atramentowa. Sprawdzi się ona również jako drukarka dla ucznia. Dobrze jest, gdy taka drukarka jest prosta w obsłudze, oraz ma ciekawy, nowoczesny design, pasujący stylem do pokoju dziecka.

Jeżeli chcemy uzyskać wysoką jakość wydruku, oraz bezawaryjne działanie naszej atramentowej drukarki, musimy używać wysokiej jakości tuszu. W większości przypadków najlepiej sprawdza się tusz oryginalny. Tusz nieoryginalny, gorszej jakości, może szybko wysychać, co naraża nas na dodatkowe koszty, a nawet uszkodzenie drukarki.

Do biura – drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne?

Wybierając drukarkę do biura, bierzemy pod uwagę jej wydajność oraz koszty eksploatacji. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj monochromatyczna drukarka laserowa, ponieważ w pracy drukujemy duże ilości czarno – białych dokumentów tekstowych. Jeżeli potrzebujemy również wydruków kolorowych, potrzebna będzie kolorowa drukarka laserowa.

Bardzo dobrym rozwiązaniem do biura jest urządzenie wielofunkcyjne, które w obudowie oprócz drukarki ma kopiarkę i skaner. Urządzenie przeznaczone dla firm może posiadać dodatkowo fax. Urządzenia wielofunkcyjne często mają również funkcję druku dwustronnego, czy automatyczny podajnik dokumentów.

   Ciekawe tematy dotyczące sprzętu komputerowego i drukarek poruszane są w serwisie https://jpkomputery.pl/. Znajdziemy tam wiele przydatnych informacji, między innymi jak dobrać odpowiedni tusz, aby uzyskać najlepszą jakość wydruku, czym różni się tusz barwnikowy od pigmentowego, z czego składa się toner do drukarki laserowej oraz recenzje różnych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych.

 

(RED)
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone