Zamknij

Co to jest pożyczka odnawialna i kiedy warto ją zaciągnąć?

16:22, 13.02.2019 RED Aktualizacja: 16:22, 13.02.2019

Na rynku dostępne są dziesiątki rozmaitych rodzajów pożyczek. Większość z nich jest wyspecjalizowana, odpowiadając na potrzeby specyficznych klientów. Jedną z najciekawszych jest pożyczka odnawialna, która bardzo różni się od zwykłej tego typu usługi. Jest ona unikalna dlatego, że posiada całkowicie odmienną strukturę płatności, dzięki czemu jest o wiele bardziej korzystna w określonych sytuacjach.

Jej fenomen polega na sposobie, w jaki bank udostępnia nam pieniądze. Nie jest to duża, pojedyncza kwota, jak ma to miejsce w przypadku zwyczajnych kredytów gotówkowych. Tutaj proces ten jest rozciągnięty na dłuższy okres czasu, podczas którego możemy samodzielnie decydować, ile i kiedy pobieramy pieniądze. Główną zaletą tego rozwiązania jest jego ogromna elastyczność, która pozwala na bezpieczniejsze zarządzanie własnymi finansami.

Dla kogo przeznaczona jest pożyczka odnawialna?

Jak wiadomo, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, ile tak naprawdę środków będzie nam potrzebne przy danej inwestycji. Z tego powodu możemy dostatecznie szybko odszukać interesującej nas oferty, nie wspominając nawet o zapewnieniu odpowiedniej dokumentacji, aby taki kredyt uzyskać. W takiej sytuacji pożyczka odnawialna może okazać się idealnym rozwiązaniem, które bardzo ułatwi nam życie.

Od czego zależy udostępniona nam kwota?

Pomimo swojej odrębności, pożyczka odnawialna w kilku kwestiach funkcjonuje tak, jak zwykły kredyt. Przed podjęciem decyzji odnośnie udostępnionej nam sumy, bank musi oszacować naszą zdolność kredytową. Pod uwagę brane są:

  • Dochody
  • Miesięczne wydatki
  • Historia kredytowa
  • Stan cywilny
  • Stałość zatrudnienia

Jeśli zależy nam na uzyskaniu korzystniejszej oferty, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z https://www.banksecrets.eu/fi/, które pomoże nam w zbudowaniu uczciwej relacji z bankiem. Rzecz jasna, sami również powinniśmy zwrócić uwagę na rzeczy takie jak stopa oprocentowania czy termin spłaty. Dobrze jest także postawić na taką ofertę, której raty bazowane są jedynie na kwocie, którą faktycznie wykorzystaliśmy.

Zobacz więcej: Pożyczki gotówkowe w parabankach- warto, czy nie?

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%