Zamknij

Protetyka na Żoliborzu – wszystko, co powinieneś wiedzieć o wszczepieniu implantów

13:42, 02.04.2019 | artykuł sponsorowany

Protetyka na Żoliborzu to rozwiązanie dla pacjentów, którzy borykają się z ubytkami w uzębieniu na skutek choroby lub wypadku. Implanty stomatologiczne stanowią obecnie najbardziej trwałe, wygodne oraz naturalnie wyglądające zastępstwo dla zębów. Co warto wiedzieć o ich wszczepianiu przed zdecydowaniem się na zabieg?

Protetyka stomatologiczna na Żoliborzu – kto może skorzystać z implantów zębów?

Ubytki w zgryzie to spory problem, z którym boryka się wielu ludzi. Różnego typu choroby oraz zwykłe wypadki mogą skończyć się utratą stałego zęba, którą można odczuć zarówno jako obniżenie komfortu codziennego życia, jak i samopoczucia. Tradycyjne rozwiązania, takie jak protezy i mosty, są niewygodne, ciężko się do nich przyzwyczaić, a przy tym nie dają naturalnego efektu, przez co dla wielu osób nie stanowią zadowalającego wyjścia z sytuacji. Protetyka Żoliborz zapewnia o wiele nowocześniejszą, bardziej skuteczną opcję – wszczepienia implantów z koroną porcelanową, posiadających wiele zalet.

Implanty zębów są dostępne niemal dla wszystkich pacjentów, jednak wiążą się z pewnymi ograniczeniami. Ponieważ zabieg wszczepienia polega na wkręceniu tytanowej „śruby” w kość żuchwy lub szczęki, z takiej opcji nie mogą skorzystać osoby, które:

  • cierpią na nieuregulowaną cukrzycę,
  • cierpią na epilepsję,
  • nałogowo palą tytoń,
  • cierpią na zaawansowaną osteoporozę.

Jest to również rozwiązanie niewskazane dla kobiet w ciąży oraz osób poniżej 16 roku życia. Ze względu na ograniczenia, na pierwszym spotkaniu lekarz stomatolog przeprowadza ogólny wywiad, sprawdza stan zębów i kości oraz zleca wykonanie różnego typu badań, które pozwolą wykluczyć przeciwwskazania i dopuszczą pacjenta do zabiegu.

Jak przebiegają zabiegi protetyki w Żoliborzu i po jakim czasie mocuje się koronę porcelanową?

Po upewnieniu się, że pacjent kwalifikuje się do zabiegu, lekarz zaplanuje całe leczenie – dzięki temu można dokładnie przewidzieć, kiedy zostanie ono zakończone. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wszczepienie implantów – zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa w jego trakcie bólu. Zazwyczaj trwa on od 30 do 60 minut, dlatego nie jest dużym obciążeniem. Następnie należy odczekać, aż dziąsło w pełni się zagoi – może to trwać od 3 do 6 miesięcy i w tym czasie na implant nakłada się tymczasową koronę. Dopiero po całkowitym zaleczeniu nakłada się koronę porcelanową i leczenie zostaje zakończone.

Jak dbać o implanty po protetyce?

Protetyka na Żoliborzu umożliwia uzyskanie naturalnie wyglądającego, trwałego uzupełnienia zgryzu. Aby dobrze służyło przez długie lata, należy jednak odpowiednio dbać o implanty stomatologiczne – tak, jak dba się o swoje naturalne zęby.

W pierwszym tygodniu po wykonaniu zabiegu wszczepienia implantów, należy unikać gryzienia twardych potraw, picia alkoholu oraz palenia tytoniu. Trzeba także stosować zalecone przez lekarza płukanki odkażające. Nie powinno się także narażać na większy wysiłek fizyczny. Po założeniu korony porcelanowej, implanty wymagają szczotkowania i płukania płynem do higieny jamy ustnej tak, jak zwykłe zęby.

Zalety skorzystania z usług protetyki w Żoliborzu

Skorzystanie z protetyki na Żoliborzu pozwala na stałe uzupełnić ubytki w swoim uzębieniu. Jest to rozwiązanie posiadające znacznie więcej korzyści, niż inne dostępne metody. Do największych zalet należą:

  • trwałość – dzięki zastosowaniu tytanowych implantów i porcelanowych koron, jest to odporne rozwiązanie na lata,
  • estetyka – porcelanowe korony wyglądają bardzo naturalne, świetnie oddając wygląd zębów, dzięki czemu zapewniają piękny uśmiech,
  • biozgodny materiał – implanty są wykonywane z tytanu, który jest materiałem neutralnym dla ludzkiego ciała, nie powoduje reakcji alergicznych ani stanów zapalnych.

Warto zdecydować się na implanty dostępne dzięki protetyce stomatologicznej, stanowią bowiem najlepszą z dostępnych obecnie metod na uzupełnienie zgryzu. Znacznie poprawiają komfort codziennego życia, a przy tym poprawiają także samopoczucie dzięki naturalnemu wyglądowi.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone