Zamknij

Czy oryginalny wzór pościeli to dobry wybór?

10:25, 04.04.2019 | RED

Większość z nas nie zawraca sobie głowy doborem kolorów i wzorów pościeli. Często nawet nie szukamy odpowiedniego dla nas modelu, bo dostajemy już gotowe produkty od naszych mam czy z okazji świąt. Tymczasem zapewnienie sobie odpowiedniego komfortu, to między innymi właściwy dobór kolorów i wzorów, które sprawiają, że śpimy w dużo lepszych humorach, a wylegiwania się w łóżku sprawia olbrzymią radość.

Stóg słomy

Jednym z popularniejszych wzorów, jaki możemy ostatnio dostrzec w sklepach, jest pościel słoma. Zasada jest tutaj bardzo prosta. Pościel została tak zaaranżowana w sensie wzornictwa, że zwinięta naprawdę przypomina słomę. Producent doskonale tutaj odgadł tęsknotę wielu z nas za nocami spędzonymi latem pod gołym niebem. Często wśród nadrukowanej słomy możemy też dostrzec małe dodatkowe elementy. Są tam myszy, guziki czy nawet igły. Wszystko to zrobione z najwyższej jakości nadruku, co pozwala mieć gwarancje, że nawet po wielokrotnym praniu, wzory nie ulegną zniszczeniu. Co więcej pościel tego typu, z pewnością zrobi wrażenie na naszych gościach i w odróżnieniu od tradycyjnych wyrobów tego typu nie musi być specjalnie chowana po szafach czy szufladach. Zaletą oryginalnej pościeli jest właśnie jej efektowność, co sprawia, że wręcz kusi nas, żeby się nią pochwalić.

3D

Innym pomysłem, który został zastosowany przez wielu projektantów jest pościel w 3D. Doskonała jakość, przywiązanie do szczegółów i niezwykłe kolory to cechy szczególne pościeli 3d. Trójwymiarowe wzory sprawiają, że sypialnia od razu nabierze innego charakteru i wnętrze będzie bardziej spersonalizowane. Motywy, które zostały wykorzystane przy produkcji tego typu pościeli, naprawdę wyglądają bardzo realistycznie. Dodatkową zaletą jest to, że możemy tutaj do woli wybierać w interesujących nas motywach. Mamy tutaj pieski, dzikie zwierzęta, kwiaty oraz motywy geometryczne, a dla dzieci specjalne motywy związane z ulubionymi bajkami czy super bohaterami. Wszystko jest też w bogatej kolorystyce, zatem możemy tutaj dosłownie przebierać w propozycjach.

Oferta ta została oczywiście przygotowana głównie do pokojów dziecięcych. Pościel tego typu jest szczególnie atrakcyjna dla małych i średnich dzieci. Jak natomiast ważne jest stworzenie dziecku miłej atmosfery do spania, wie chyba każdy rodzic, który choć raz próbował namówić swojego malucha do pójścia spać. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że pościel z racji swojej „głębokości” nieco przytłacza samo łóżko. Wydaje się wręcz zasłaniać mebel, a jeśli zostaje zastosowana w małym pokoju dziecięcym, skutecznie przyciąga wzrok i sprawia, że sam pokój optycznie wydaje się mniejszy, niż jest w rzeczywistości. Jeśli do tego samo łóżko jest niewielkie, to możemy uzyskać nieco kiczowaty efekt, który, choć z pewnością będzie bardzo interesujący i wizualny atrakcyjnie, to nie koniecznie musi iść w parze z rozumieniem „dobrego gustu” u niektórych naszych gości. Oczywiście rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Pościel, podobnie jak w przypadku tradycyjnych produktów, po prostu chowamy na dzień do szafki.
 

(RED)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone