Zamknij

Drony. Czy warto je kupić?

10:38, 04.04.2019 | RED

Jeszcze kilkanaście lat temu drony wykorzystywane były wyłącznie przez wojsko, które zaprojektowało i stworzyło ten rodzaj urządzenia do wykrywania, fotografowania i śledzenia wybranych obiektów. Współcześnie urządzenia te weszły już do masowej sprzedaży i każdy z nas bez problemu może kupić swojego własnego drona i wykorzystywać go do robienia zjawiskowych zdjęć i kręcenia filmów.

Wspomnienia z wakacji

Drony wykorzystywane są głównie przez osoby prywatne jako przenośne aparaty fotograficzne oraz kamery. Dopiero one dostarczają bowiem możliwości filmowania tego, co wcześniej dla nas wszystkich było po prostu niedostępne. Dron wzlatując na kilkanaście czy kilkadziesiąt metrów w górę, może bowiem zarejestrować dla nas obraz z lotu ptaka na wybranym przez nas terenie. Pozwala to filmować wszelkie widoki z gór, ująć większą grupę ludzi, przyjaciół czy bawiących się, czy sfilmować miejsca niedostępne, do których nie bylibyśmy w stanie dotrzeć bez specjalnego sprzętu. Pozwala nam to uzyskać ujęcia filmowe, które nie tylko będą nam przez długi czas przypominać wymarzone wakacje, ale też stanowią element „lansu” na wszelkich serwisach społecznościowych. Filmowanie jest tutaj o tyle prostsze, że wiele modeli może przebywać w powietrzu nawet do trzydziestu minut, a także zostało wyposażone w szereg bardzo przydatnych funkcji, które pozwalają na przykład zawisnąć urządzeniu nieruchomo nad danym punktem, czy miarowo przesuwać się w dowolnie przez nas wybranym kierunku.

Dron do pracy

Drony nie służą jednak wyłącznie do zabawy. Bardzo chętnie są one wykorzystywane przez osoby, które zauważyły ich zalety w sensie przemysłowym czy użytkowym. Jako pierwsi zalety drona wykorzystywali wojskowi, ale doskonale sprawdza się on jako element kontrolowania danej przestrzeni choćby na dużych powierzchniach magazynowych. Dobrej jakości dron jest w stanie w błyskawicznym czasie skontrolować dany teren oraz przekazać na bieżąco wszystkie uzyskane dane do osoby kierującej.

Co oczywiste zalety dronów dostrzegli też filmowcy oraz osoby, które zawodowo zajmują się kręceniem ślubów, wesel i innych uroczystości. W tym przypadku dron oznacza olbrzymią oszczędność oraz możliwość zaoferowania państwu młodym taśmy, której sami nie byliby w stanie nagrać. Ekipa filmowa za pośrednictwem drona uzyskuje widoki, które byłyby dla niej w standardowej sytuacji niedostępne lub ich uzyskanie wiązałoby się z olbrzymimi wydatkami w zakresie na przykład wynajmu helikoptera. Dzięki temu przy minimalnym nakładzie kosztów własnych można znacznie uatrakcyjnić film, dodając do niego zachwycające i zadziwiające widoki. Efekt ten jest powszechni wykorzystywany zwłaszcza w filmach przyrodniczych, gdzie uchwycenie większej perspektywy jest wartością samą w sobie. W przypadku osób zajmujących się kręceniem filmów z uroczystości korzyść jest tutaj oczywista. Duża liczba osób bawiących się na parkiecie czy przebywających pod kościołem może być tutaj błyskawicznie uwieczniona. Operator jest w stanie uchwycić całość zabawy pod warunkiem, że ta odbywa się na zewnątrz. Może też pokazać w atrakcyjny sposób dojście młodych do kościoła czy ich odjazd na zabawę weselną.

(RED)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone