Zamknij

Do czego nam potrzebne biznesowe bazy firm?

10:44, 04.04.2019 | RED

Informacja to współcześnie najważniejsze dobro, jakie jest w stanie zdobyć firma i jednocześnie element pozwalający osiągnąć najwyższe zyski i spowodować dynamiczny rozwój firmy. Podmioty, które nie są w stanie aktualizować informacji na temat rynku i podmiotów na nim działających i nie wiedzą jak pozyskiwać je skutecznie oraz weryfikować, bardzo szybko zostają wypchnięte ze ścisłej czołówki rynkowej.

Bazy firm

Zasoby, istniejące firmy, likwidowane przedsiębiorstwa, zapotrzebowanie na produkty czy trendy. Wszystko to są informacje, które niezbędne są z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Także handel i zawieranie wszelkich umów handlowych, wymaga dokładnego sprawdzenia swojego nowego partnera czy też wspólnika. Wywiad gospodarczy jest tutaj możliwy między innymi właśnie poprzez biznesowe bazy firm.

Biznesowe bazy firm zostały stworzone właśnie z myślą o przedsiębiorcach i dostarczeniu im maksymalnej ilości informacji w krótkim czasie. Samodzielne przeszukiwanie Internetu i poszukiwanie wiadomości na temat danej firmy jest niezwykle trudne, a przede wszystkim czasochłonne. Bardzo często dostarczenie pełnej informacji wymaga tutaj zaangażowania specjalistycznej firmy, która zajmuje się śledztwami gospodarczymi. Bazy firm pozwalają na przeszukiwanie milionów rekordów w czasie kilku sekund. Dzięki temu nawet najmniejsze i dysponujące niewielkimi środkami finansowymi firmy mogą sprawdzić swoich potencjalnych partnerów biznesowych.

Panorama Firm a Baza Firm

Dotychczas podobną rolę pełniła Panorama Firm, jednak tutaj dostęp był raczej w formie papierowej, co w dzisiejszych czasach jest trudne i uciążliwe. Sama baza firm zawiera dane na temat obrotów danego przedsiębiorstwa, dane dotyczące zysków, samą lokalizację firmy oraz obszar jej działania, liczbę zatrudnionych osób, rodzaj od osobowości prawnej, aktualne dane kontaktowe, w tym do osób decyzyjnych w firmie, rodzaj świadczonych usług, klasyfikację według PKD.

Dzięki temu i wykorzystaniu baz danych jesteśmy w stanie wybrać najlepszego możliwego kontrahenta, dostosowanego do naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Możemy też sprawdzić, czy nawiązanie współpracy będzie dla nas opłacalne i co najważniejsze, czy zainicjowane relacje handlowe będą dla firmy bezpieczne. Pozwoli to uniknąć wszelkich rozczarowań i kłopotów, w jakie wpaść może firma, która podejmie współpracę z niesprawdzonym kontrahentem. Wyobraźmy sobie bowiem udostępnienie towaru w dużym kredycie, firmie, która w rzeczywistości jest niewypłacalna lub nie dysponuje potencjałem pozwalającym jej sprzedać deklarowaną, tak dużą partię towaru. Firma może nie zdawać sobie z tego sprawy lub z pełną premedytacją podejmować działania na szkodę innych podmiotów. W takiej sytuacji korzystanie z baz danych i dostęp do informacji na temat danej firmy może nas nawet uratować przez ewentualnym bankructwem lub olbrzymimi stratami finansowymi. Tym bardziej że wszystkie potrzebne nam informacje uzyskamy tutaj dosłownie w kilka minut, a całość sprawdzenia danej firmy sprowadza się do wpisania jej nazwy w odpowiednie miejsce w programie.

(RED)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone