Zamknij

Czym się kierować przy wyborze kremu pod oczy?

10:45, 04.04.2019 RED Aktualizacja: 10:46, 04.04.2019

Skóra wokół oczu jest najbardziej wrażliwa. Przez to, że jest tak cienka, jest narażona na utratę elastyczności i to właśnie w tym miejscu pojawiają się pierwsze zmarszczki. Chociaż nikt tego nie może całkowicie uniknąć, można ten proces opóźnić. W zależności od typu cery, wieku i efektów, jakie chcemy uzyskać, sięga się po innego typu kosmetyki.

Producenci kosmetyków przygotowali tak wiele kremów, że trudno wybrać ten najlepszy. Poza tym są osoby, które sięgnęły po coś, co spełniło ich oczekiwania. Dlatego, zamiast kierować się samymi opiniami na temat konkretnego kosmetyku, najlepiej najpierw zastanowić się nad swoimi potrzebami.

Jak wybierać?

Aby obserwować jakiekolwiek efekty, trzeba po krem sięgać systematycznie – rano i wieczorem. Podstawowym podziałem kremów pod oczy jest przedział wiekowy, np. 20+, 30+. Skóra z wiekiem się zmienia, potrzebuje innego rodzaju nawilżenia i dostarczenia innych składników odżywczych. Jest to pierwsze kryterium wyboru. Stosowanie sporadyczne nic nie da. Poza tym, jeśli przez wiele lat w kosmetyczce brakowało kremu pod oczy, nie można oczekiwać cudów. Jednak można zadbać, by skóra odzyskała blask, a zmarszczki nie pogłębiały się bardziej.

Nawilżający, przeciwzmarszczkowy, liftingujący?

Młodszym osobom wystarczą kremy o działaniu nawilżającym. Jeszcze wyraźnych zmarszczek nie mają, ale trzeba rozpocząć działania profilaktyczne. Niestety, wraz z przekroczeniem 30 lat, trzeba sięgnąć po krem o działaniu przeciwzmarszczkowym. Podstawą tego typu kosmetyków są składniki o działaniu nawilżającym, odżywczym i regenerującym. Pojawiają się takie związki jak koenzym Q10, retinol, kwas hialuronowy. W wieku lat 40 czas na silną regenerację skóry. Tutaj oprócz składników podanych wyżej, ważne będą witaminy, fitohormony, kwas lipidowy. Z kolei osoby po 50. roku życia powinny postawić na kremy zawierające ceramidy, czy proteiny. Skład kremów dla tej grupy wiekowej to kombinacja związków ujędrniających i przeciwzmarszczkowych.

Co z konsystencją?

Warto zauważyć, że są różnego typu kosmetyki. Jedne z nich są do stosowania o każdej porze dnia, inne rano albo wieczorem. Do porannej pielęgnacji używa się kremów lżejszych. Nie będą one utrudniały nakładania makijażu, nie będzie ich widać na twarzy. Z kolei kremy pod oczy na noc są cięższe. Jest to efektem obecności ogromnej ilości dobroczynnych związków, które będą działały intensywniej. Im bardziej dojrzała skóra, tym bardziej warto postawić osobno na krem na dzień i osobno na krem na noc.

Co z aplikacją?

Żeby krem dał odpowiednie efekty, musi być dobrze nakładany. Przede wszystkim na skórze nie może być makijażu. Dlatego też wcześniej trzeba sięgnąć po odpowiedni preparat i dopiero kiedy skóra jest idealnie sucha, sięgnąć po krem. Nakłada się go punktowo, po czym się go delikatnie wklepuje. Absolutnie nie należy go wcierać i rozciągać bardziej skóry. Czynność rozpoczyna się od zewnętrznej strony oczodołu i podąża w kierunku kącika. Trzeba przy tym unikać rzęs, aby preparat nie dostał się do oka.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%