Zamknij

Mieszkanie od dewelopera - jak zapłacić jeszcze mniej za nowe lokum?

10:52, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Chcesz zdecydować się na kupno nowego mieszkania? Gratulujemy decyzji! Na pewno jednak zastanawiasz się nad tym, jak zapłacić za nie jak najmniej. Sprawdź nasze porady i dowiedz się, jak nie przepłacać!

Boom mieszkaniowy trwa nadal – zapotrzebowanie na nowe mieszkania utrzymuje się stale na wysokim poziomie, dlatego deweloperzy stale realizują nowe inwestycje, które przyciągają kupujących jeszcze zanim zostaną zakończone.

Jeśli chcemy kupić mieszkanie nowe, od dewelopera, powinniśmy pamiętać o tym, że wydatek z nim związany może być naprawdę wysoki. W większych miastach za jeden metr kwadratowy zapłacimy od około 6 tysięcy do nawet 8 tysięcy złotych.

Czy są jakieś sposoby na to, aby za nową nieruchomość zapłacić mniej? Odpowiadamy na to pytanie w naszym serwisie http://prostoma.pl/!

Gdzie szukać tanich mieszkań od dewelopera?

Na cenę nieruchomości od dewelopera, czyli z rynku pierwotnego wpływa szereg różnych czynników. W związku z tym możemy znaleźć także takie nieruchomości, które kosztują mniej niż średnia cena dla danej miejscowości. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas ich poszukiwania?

Przede wszystkim ważna jest lokalizacja. To ona w głównej mierze decyduje o cenie nieruchomości. Newsy z rynku nieruchomości potwierdzają, że najwięcej trzeba zapłacić za lokale położone w centrach miast oraz w popularnych dzielnicach. Zatem wtedy, gdy chcemy zmniejszyć swoje koszty, powinniśmy poszukiwać mieszkań położonych na obrzeżach – tam ceny są już na bardziej akceptowalnym poziomie.

Oprócz lokalizacji duże znaczenie ma także metraż mieszkania. Małe lokum może kosztować nawet o 1000 złotych więcej na jednym metrze kwadratowym! Za większe mieszkanie możemy zapłacić zatem w mniej w przeliczeniu za metr, niemniej jednak musimy już samodzielnie przemyśleć, czy warto kupować dużą nieruchomość.

Wiadomości z rynku nieruchomości potwierdzają także, że niższe koszty dotyczą mieszkań na poddaszach, ze skosami, mieszkań z półokrągłymi ścianami oraz o nietypowych układach pomieszczeń.

Obniż cenę nowego mieszkania:

  • negocjuj z deweloperem – wielu deweloperów jest skłonnych do obniżenia ceny za nieruchomość albo do przekazania klientowi dodatkowych gratisów, na przykład miejsca parkingowego, schowka bez dopłat lub z obniżką
  • wykończ mieszkanie samodzielnie – koszty wykończenia mogą być naprawdę wysokie, gdy zlecimy je zewnętrznej ekipie
  • wybierz mieszkanie na parterze – wiele lokali położony na parterze cieszy się mniejszym zainteresowaniem, dlatego są tańsze od tych na wyższych kondygnacjach
  • szukaj promocji – wielu deweloperów organizuje akcje promocyjne, które powalają na obniżenie kosztów zakupu nowego mieszkania

Aktualne informacje o cenach nieruchomości w różnych miastach w Polsce można znaleźć także przez internet – na portalach z ogłoszeniami oraz bezpośrednio na stronach deweloperów.

Zatem za nowe mieszkanie od dewelopera wcale nie trzeba zapłacić dużo – często wystarczy tylko poszukać odpowiedniej oferty, aby znaleźć dla siebie nieruchomość, która będzie miała bardziej atrakcyjną cenę niż inne lokale na rynku pierwotnym.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone