Zamknij

Łóżeczko dla niemowlaka - jakie kupić?

09:20, 12.04.2019 | artykuł sponsorowany

Sen pełni bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Według idealnego modelu funkcjonowania powinniśmy poświęcać na niego 8 godzin dziennie - kolejne 8 na pracę a następne 8 godzin na życie osobiste. Odpowiednia jakość snu przekłada się na funkcjonowanie mózgu, odporność organizmu a nawet samopoczucie, stąd tak ważne jest prawidłowe wysypianie się.

Jeszcze większą rolę, sen odgrywa w życiu niemowlaka. Zdrowy i spokojny sprawia, że dziecko ma więcej energii na naukę nowo poznanego świata. Ogromne znaczenie ma w tym przypadku wybór odpowiedniego łóżka pinio, ponieważ same niemowlaki potrafią być bardzo wymagające - pokazując swoje niezadowolenie płaczem. Jak więc kupić idealne łóżko dla noworodka?

Jaki materac w łóżku dla noworodka?

Należy mieć świadomość, że przeciętny niemowlak spędza w łóżku około 300 dni w roku. Śpi w nim, bawi się a także uczy wstawać i siadać - wybór odpowiedniego materaca ma ogromne znaczenie dla komfortu dziecka. Większość dostępnych na rynku łóżek jak np. łóżeczko pinio moon nie posiadają w zestawie materacy, należy dokupić je osobno. Jaki materac wybrać dla niemowlaka?

Przede wszystkim powinien idealnie dobrany do rozmiaru łóżka. Najpopularniejsze modele jak łóżeczko pinio moon, są w rozmiarze 120 x 60 cm i do takiego wymiaru należy dobrać materac. Sam materac powinien być twardy oraz syntetyczny, zapobiega to odwracaniu się dziecka i zapadaniu. Materiał znajdujący się wewnątrz powinien przepuszczać powietrze a zewnętrzna strona powinna zostać wykonana z bawełny.

Rodzaje łóżek dla dzieci

Sklepy z meblami i akcesoriami do pokojów dziecięcych pełne są propozycji łóżeczek dla niemowląt. Szeroka oferta od prostych, klasycznych modeli aż po bardziej wyszukane łóżeczka pinio moon, może niejednemu rodzicowi zawrócić w głowie. Warto, więc usystematyzować łóżka, ze względu na rodzaje.

Wyróżniamy dwie podstawowe wielkości łóżek pinio - 120/60 oraz 140/70. Oba typy przeznaczone są dla noworodków i niemowląt, z tym, że drugi rodzaj często wyposażony jest w możliwość rozłożenia go. Dzięki temu może być używany przez dzieci aż do 5. roku życia.

Łóżeczka dla dzieci mogą różnić się między sobą funkcjami takimi jak:

  • dwa lub trzy poziomy wysokości umieszczenia materaca,
  • z opuszczanym lub zdejmowanym bokiem,
  • z wyjmowanymi szczebelkami,
  • łóżeczka z opcją kołyski,
  • łóżko na kółkach.

Jak widać propozycji i opcji modyfikowania łóżka jest dużo, wybierając odpowiedni rodzaj należy uwzględnić przede wszystkim potrzeby oraz rozmiar pokoju dziecka.

Akcesoria do łóżeczka dziecka

Niemowlęta większość swojego czasu spędzają w łóżku, należy więc zadbać o odpowiednie zabawki i akcesoria, które pomogą się rozwijać a przy tym umilą dziecku czas. Jakie zabawki do łóżeczka wybrać?

Najpopularniejsze są karuzele wiszące nad łóżkiem, którymi dzieci uwielbiają się bawić. Większość z nich po dotknięciu wydaje specjalne odgłosy, które powodują uśmiech na twarzy niemowlaka. Należy, jednak pamiętać o odpowiednim mocowaniu, żeby dziecku nie stała się krzywda.

Kolejną nieodłączną częścią każdego łóżka pinio są pluszowe maskotki, dzieci uwielbiają z nimi spać. Warto również dodać małe poduszki oraz kocyk, wszystko to poprawi jakość snu noworodka.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego łóżeczka dla niemowlaka nie jest zadaniem prostym, ale jest bardzo ważne. Należy pamiętać, żeby dobrać właściwy rodzaj materaca do wielkości łóżeczka oraz zapewnić dziecku odpowiednie akcesoria do zabawy i nauki.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone