Zamknij

Wybielanie zębów na Żoliborzu ? czy warto?

13:23, 12.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:26, 12.04.2019

Tak jak i stomatologia estetyczna, tak i wybielanie zębów z każdym rokiem zyskuje na popularności i staje się powszechniejsze. Jest to jedno z codziennych zadań dentystów, ponadto sporo osób wykorzystuje środki rozjaśniające uzębienie, dostępne w drogeriach. Które metody są warte zastosowania, a które nie? Czy są jakieś skutki uboczne i negatywne efekty wybielania uzębienia?

Na ogół, większość gabinetów jest w stanie zapewnić nam sporo usług stomatologicznych. Jeżeli jednak szukamy sprawdzonego miejsca, warto posłużyć się Internetem. Z pomocą przyjdzie nam wyszukiwarka, w opisywanej sytuacji wystarczy wpisać chociażby – wybielanie zębów Żoliborz, a wyniki podsunął nam sporo rozwiązań.

Przebarwienia

Kiedy na powierzchni szkliwa oraz wewnątrz tkanek twardych zęba nagromadzą się barwniki, może dojść do przebarwień. Występować też mogą w wyniku wielu chorób genetycznych, krwi, zaburzeń hormonalnych i schorzeń trzustki, a także w następstwie przyjmowania lekarstw. Najczęściej jednak, powodem jest nieodpowiedni tryb życia – szczególnie dieta. Bardzo mocno barwiącymi zęby produktami są: herbata, kawa, czerwone wino, soki oraz niektóre zioła. Tytoń również ma negatywny wpływ na barwę zębów.

Metody wybielania

Najogólniej rzecz biorąc, aby mieć białe zęby, powinno się udać do gabinetu dentystycznego. Wszelkie środki, które możemy odnaleźć w aptekach i drogeriach będą skuteczne, ale tylko jeśli wcześniej uzębienie będzie dobrze oczyszczone przez dentystę. Mogą one, co najwyżej podtrzymywać efekt uzyskany po wybielaniu przez lekarza. Wyróżnić można dwie techniki, jakie się stosuje. Wybielanie w gabinecie, lub też specjalne nakładki na zęby, czyli metoda stosowana w domu.

Wybielanie w gabinecie

Mieszkając w Warszawie, czy to Wilanów, czy to Żoliborz wybielanie zębów, odbędzie się przy pomocy preparatów o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru. Zazwyczaj efekty są znakomite, natomiast niektóre osoby, mogą mieć bardziej odporne szkliwo na wybielanie. Jest to bardzo krótki zabieg, a efekty są widoczne natychmiastowo. Występuje praktycznie zerowe ryzyko, że dojdzie do jakiegokolwiek podrażnienia dziąseł. Po ocenie koloru zębów, lekarz oczyszcza je, a następnie zabezpiecza dziąsła i okolice specjalnym środkiem. Kolejnym punktem jest aplikacja wybielającego preparatu. Zazwyczaj, pozostaje on na zębach przez około 20 minut (niekiedy naświetlany jest specjalnymi lampami). Po wszystkim, żel zostaje usuwany, a w razie potrzeby, cały proces zostaje powtarzany do czasu, aż uzyskany efekt będzie satysfakcjonujący. Warte podkreślenia jest to, że pierwsza doba to okres, w którym dochodzi do dalszego rozjaśnienia uzębienia.

Po całej terapii, przez przynajmniej 3 dni, powinno stosować się tzw. białą dietę, czyli bez pokarmów, które mogą tworzyć przebarwienia – (czerwone wino, jagody, buraki itp.) oraz unikać palenia tytoniu. Wskazane też nie są produkty o skrajnych temperaturach, ponieważ po wybielaniu, zęby będą miały podwyższoną wrażliwość. Warto wówczas, stosować płukanki z fluorem.

Domowe wybielanie

Metoda ta, zakłada wykonanie nakładek na zęby z przezroczystej folii, na podstawie pobranych wcześniej wycisków. Będą one doskonale dopasowane do uzębienia. Pacjent, otrzymuje środek wybielający, który powinien samodzielnie aplikować do nakładek. Powinny być one noszone od pół godziny, do dwóch godzin dziennie, w okresie od około dwóch do czterech tygodni. Jest to metoda, która świetnie sprawdzi się o osób, które przejawiają sporą nadwrażliwość zębów.

Efekty uboczne

Jeżeli chodzi o niepożądane skutki wybielania, największa ilość pacjentów ma do czynienia z podrażnieniami dziąseł i zębiny oraz z ich nadwrażliwością. Jest to zauważalne, szczególnie po zabiegach w gabinecie. Co ważne, kilka dni po terapii, dolegliwości całkowicie ustępują. Dziąsła bardzo często ulegają podrażnieniu, po wykonaniu metody nakładkowej, lub po zastosowaniu środków zakupionych bez recepty w aptece lub drogerii. Niemniej, objawy są dość łagodne i ustępują po kilku dniach.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%