Zamknij

Huśtawka dla niemowlaka – czym kierować się przy wyborze?

07:30, 20.04.2019 | artykuł sponsorowany

Dla każdego rodzica najbardziej na świecie liczy się szczęście swojego dziecka, dlatego też w każdym przypadku powinien zwracać uwagę na jego bezpieczeństwo oraz prawidłowy rozwój. Każde niedopatrzenie może bowiem skończyć się problemem, z którym koniecznie będzie trzeba sobie poradzić. Bardzo dużą uwagą należy wykazać się np. wtedy, gdy wybierana jest huśtawka dla niemowlaka – powinno być to rozwiązania wysokiej jakości, dzięki któremu możliwe będzie uspokojenie dziecka i zapewnienie mu odpowiedniej rozrywki. Sprawdźmy zatem na co warto zwracać uwagę, by spełnić wszelkie oczekiwania naszych milusińskich i wybrać prawidłowo!

Huśtawka dla niemowlaka – wybieramy najlepszy model!

Wybraliśmy pięć najważniejszych elementów, na które warto zwrócić uwagę – wierzymy, że dzięki temu wybierzesz rozwiązanie w stu procentach bezpieczne oraz funkcjonalne, dzięki któremu Twoje dziecko będzie czerpało pełną radość z codziennego huśtania się, a Tobie łatwiej będzie np. wywołać u niego sen czy uspokoić go w najbardziej kryzysowych momentach.

Po pierwsze – jakość zastosowanych materiałów i rozwiązań

Każdy producent, który oferuje huśtawki dla niemowlaka domowe, powinien mieć na uwadze jakość stosowanych materiałów oraz technologii. Niestety, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystkie rozwiązania, jakie będziemy mogli kupić, okażą się najlepszymi z możliwych. Dlatego też podczas zakupu to Ty powinieneś zweryfikować jakość materiałów i rozwiązań – najlepszym potwierdzeniem ich jakości będzie odpowiedni atest.

Jeżeli go nie ma, sprawdź czy huśtawka dla niemowlaka do domu jest drewniana, czy metalowa, jakie posiada elementy i czy np. nie ma wystających, niebezpiecznych elementów albo rozwiązań, które mogłyby w jakikolwiek sposób narazić zdrowie Twojego dziecka. Zwróć też uwagę na to, czy bujanie się nie jest niczym zakłócone i czy pozwoli dziecku na czerpanie pełnej radości z huśtania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, najlepiej będzie zgłosić się do producenta, a ten odpowie na wszelkie Twoje pytania!

Po drugie – odpowiednie wyposażenie

Wysokiej jakości huśtawka dla niemowlaka, powinna składać się z kilku podstawowych elementów, które świadczyć będą o tym, że jest to rozwiązanie bezpieczne. Zwróć przede wszystkim uwagę na to, czy wybierane rozwiązanie posiada antypoślizgowe nóżki, specjalne szelki, pełniące rolę pasów bezpieczeństwa, a także czy jego poszczególne elementy, jak np. oparcie, można w jakichkolwiek sposób regulować.

Na rynku można kupić naprawdę wiele zróżnicowanych huśtawek dziecięcych, które posiadają różnorodne funkcje – jednak o tych dodatkowych powiemy za chwilę.

Po trzecie – odpowiednie oparcie

To bardzo ważna kwestia – każda huśtawka stojąca dla dzieci, powinna posiadać odpowiednie oparcie, które będzie w stu procentach bezpieczna dla zdrowia Twojej pociechy, a przy okazji pozwoli jej na zdrowy rozwój. Pamiętaj, że kształt niemowlaka przypomina literę C i maluszek nie jest w stanie siadać w takiej pozycji jak dorosły czy nawet starsze dziecko – w związku z tym, huśtawka dla niemowlaka powinna posiadać odpowiednio pochylone oparcie, które dodatkowo powinno być regulowane. Dzięki temu zyskasz pewność tego, że zadbasz w stu procentach o zadowolenie swojej pociechy!

Po czwarte – stabilność

To wiąże się bezpośrednio z użytymi w produkcji materiałami, a także elementami wyposażenia, jak antypoślizgowe nóżki. Warto sprawdzić stabilność huśtawki na miejscu, ponieważ tylko wtedy zyskasz pewność tego, że rozwiązanie będzie stało w miejscu podczas bujania i nie narazi Twojego dziecka na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Po piąte – funkcje i mechanizmy

Na rynku dostępne są rozwiązania nowoczesne, którymi można sterować automatycznie – jest to bardzo wygodne dla rodziców i atrakcyjne dla dziecka. Warto wybrać takie huśtawki dziecięce, które posiadają funkcję wydawania dźwięków, a także odgrywania kołysanek, bo dzięki temu łatwiej będzie uspokoić czy uśpić maluszka.

Huśtawka dla dziecka – czy warto?

Jak najbardziej, ponieważ to rozwiązanie doskonała dla dziecka, poznającego świat i cieszącego się z każdej małej rzeczy. A przy okazji ważne dla rodziców, ponieważ pozwoli im na chwilę oddechu i niekiedy wspomoże ich w usypianiu czy uspokajaniu dziecka. Niezależnie wiec od tego czy decydujesz się na leżaczek czy huśtawkę dla niemowlaka – znajdź odpowiednie rozwiązanie i daj radość swojemu dziecku!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone