Zamknij

Mezoterapia igłowa – zadbaj o swoją skórę profesjonalnie!

10:51, 30.04.2019 | RED

Nawet najlepsze kosmetyki nie są w stanie przeniknąć do najgłębszych warstw skóry. Taki efekt można uzyskać podczas zabiegu mezoterapii igłowej.

Kosmetyki działają przede wszystkim na naskórek – zabezpieczają go przed utratą wilgoci, redukują niewielkie niedoskonałości, poprawiają koloryt. Jednak zawarte w nich substancje aktywne nie potrafią dotrzeć do najgłębszych warstw skóry – w tym celu stosowana jest mezoterapia igłowa, która jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Czym dokładnie jest mezoterapia igłowa? Kiedy warto się z na nią zdecydować? Jak przebiega ten zabieg? W końcu, gdzie można go wykonać i ile trzeba za niego zapłacić?

Mezoterapia igłowa – co to jest?

Zabieg taki jak mezoterapia igłowa jest rodzajem zabiegu pielęgnacyjnego i odmładzającego, który polega na wstrzyknięciu w głąb skóry skoncentrowanych koktajli substancji aktywnych.

Mezoterapia igłowa działa zatem na skórę tam, gdzie kosmetyki nie mogą – dzięki temu jej efekty są również tak dobre.

Dzisiaj zabieg ten wybierany jest często przez kobiety, a także przez mężczyzn. Stanowi bardzo dobre uzupełnienie tradycyjnej pielęgnacji kosmetykami – dzięki niemu można zredukować widoczne na skórze niedoskonałości, a także nadać jej młodszy, promienny wygląd. Dodatkowo, mezoterapia służy także jako profilaktyka anti-aging, czyli zapobiega przedwczesnym procesom starzenia.

Działanie mezoterapii igłowej jest przy tym dwukierunkowe – skuteczność zabiegu gwarantuje wykorzystanie specjalnych koktajli z substancjami aktywnymi dobranymi do typu skóry i jej potrzeb, a także samo nakłuwanie skóry, które aktywuje jej naturalne procesy regeneracyjne.

Wskazania do zabiegu:

  • utrata jędrności i elastyczności skóry
  • pojawienie się zmarszczek
  • cienie i worki pod oczami
  • przebarwienia na skórze
  • łojotok
  • blizny – potrądzikowe, pourazowe
  • cellulit i nagromadzenie tkanki tłuszczowej
  • nadmierne wypadanie włosów

Warto przy tym zaznaczyć, że mezoterapia igłowa to zabieg, który może być prowadzony zarówno na skórze twarzy, jak również ciała, na przykład ud, brzucha, ramion, głowy.

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Zabieg mezoterapii igłowej jest prowadzony przez posiadającego odpowiednie uprawnienia specjalistę po wcześniejszym badaniu stanu skóry.

Powierzchnia poddana zabiegowi może być znieczulona specjalnym kremem. Podczas zabiegu specjalista stosuje strzykawkę z bardzo cienką igłą albo specjalny pistolet. Skóra nakłuwana jest na głębokość kilku milimetrów w niewielkich odstępach. Cały zabieg może trwać około godziny w zależności od obszaru zabiegowego.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, opuchnięta, mogą pojawić się niewielkie wybrzuszenia w miejscach wkłucia oraz siniaki i krwiaki. Objawy te ustępują po kilku dniach.

Efekty mezoterapii igłowej zauważalne są bardzo często od zaraz, na przykład przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego do likwidacji zmarszczek i poprawy jędrności twarzy.

Najlepsze rezultaty można uzyskać jednak przy wykonaniu serii zabiegów – ich liczba i częstotliwość są dobierane indywidualnie przez specjalistę.

Mezoterapia igłowa – gdzie można ją wykonać?

Koszt wykonania jednego zabiegu to najczęściej od około 200 do 350 złotych w zależności od kliniki oraz wykorzystanych preparatów.

Mezoterapia igłowa to zabieg, z którego można skorzystać także w Rzeszowie. Dostępny jest w Klinice Medycyny Estetycznej J&J Art Derma Clinic.

Więcej informacji o zabiegu można uzyskać na stronie internetowej: https://artdermaclinic.pl/medycyna-estetyczna/mezoterapia-iglowa.

(RED)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone