Zamknij

Ranking ubezpieczeń mieszkań i domów – kto oferuje najlepsze polisy?

06:16, 12.09.2019 | RED

Coraz więcej Polaków decyduje się wykupić ubezpieczenie mieszkań i domów. Niestety wiele osób nadal wybiera przypadkową ofertę, co generuje niepotrzebne koszty. I Ty przymierzasz się do wykupienia polisy? Poznaj ranking ubezpieczeń i sprawdź, z kim warto podpisać umowę.

Z ubezpieczeniem mieszkań i domów nie jest tak łatwo jak z obowiązkową polisą komunikacyjną. Tutaj istotną rolę odgrywa wiele czynników – kierowanie się wyłącznie ceną może oznaczać zbyt wąski zakres ochrony lub pełną ochronę nieadekwatną do potrzeb. Chcąc wykupić ubezpieczenie najlepiej wpisujące się w oczekiwania, warto poznać ranking polis. Takie zestawienie pomaga w podjęciu słusznej decyzji.

Gdzie wykupić ubezpieczenie mieszkania lub domu?

Chcąc wykupić polisę na korzystnych warunkach, warto skorzystać z gotowych zestawień ofertowych czy rankingów. Pozwala to na szybką, ale wnikliwą ocenę poszczególnych ofert. 

Gdzie obecnie warto wykupić ubezpieczenie? Pełny ranking znajdziesz na https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ranking. Poniżej prezentujemy zaś tylko wybrane oferty.

Przykład. Ubezpieczasz mieszkanie w Sanoku na ostatnim piętrze wybudowane w 2017 roku. Powierzchnia to 38 m2. Jest to mieszkanie własnościowe. Właścicielem jest osoba mająca 51 lat. Wartość nieruchomości wynosi 210 tys. złotych. Elementy stałe mają być ubezpieczone na kwotę 35 tys. zł. 

Oferty ubezpieczeń przedstawiają się następująco:

  • Link4: 104,34 zł – polisa dodatkowo zawiera assistance oraz przepięcia,
  • Inter Ubezpieczenia: 148 zł – polisa dodatkowo zawiera assistance i przepięcia,
  •  Proama: 81 zł – polisa dodatkowo zawiera powódź, przepięcia,
  • Generali: 127 zł – polisa zawiera także assistance, powódź, przepięcia. 

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie mieszkania lub domu?

Jak wynika z powyższej kalkulacji, oferty znacznie różnią się cenami. Dlatego przypadkowy wybór może kosztować nawet kilkaset złotych. Jeśli chcesz tego uniknąć, porównaj polisy z wykorzystaniem kalkulatora dostępnego na http://porownywarka-ubezpieczen.pl. Cała procedura sprowadza się do zaledwie kilku kroków – chodzi o odpowiedź na kilka pytań. Potem nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na kalkulację kosztów.

Pamiętaj, aby przy wyborze polisy nie kierować się wyłącznie ceną. Istotną rolę odgrywają między innymi takie parametry jak: suma gwarancyjna, wartość nieruchomości, rok budowy, zabezpieczenia, miejsce zamieszkania. 

 

(RED)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone