Zamknij

Wygodne bezpieczeństwo

14:28, 23.09.2019 | RED

Bezpieczeństwo było od zawsze bardzo ważnym priorytetem. Co ciekawe, już w starożytnym Egipcie ludzie stosowali zamki w drzwiach. Oczywiście były to prymitywne, drewniane prototypy zamków, ale opierały się na tej samej zasadzie, co dzisiejsze. Był drewniany kluczyk, który podnosił drewniane zapadki i w ten sposób zamek był otwierany. Rzymianie przejęli ten wynalazek od Egipcjan i w ten sposób trafił on do Europy.

Do dzisiaj używamy tego samego typu zabezpieczeń na co dzień. Choć oczywiście zmieniła się w znacznym stopniu liczba zamków. Mamy biura, zamki w biurkach, walizki, skrytki, zamykane na klucz. Jak wiadomo, do każdego zamka, pasuje inny kluczyk, więc kluczy jest coraz to więcej. Świat nowych technologii stara się coś zdziałać na tym polu. Zamki na odcisk palca, wzór tęczówki, czy dane biometryczne. Wszystko to jest bardzo wygodne i innowacyjne, ale jedynym problemem jest tutaj awaryjność tych systemów i podatność na brak prądu. Stare, sprawdzone zamki, działają, kiedy nie ma wokoło elektryczności, dlatego też są tak niezawodne. Jedyną wadą jest tutaj mnogość kluczy, które trzeba ze sobą nosić. Dzisiejsza technologia jest tak innowacyjna, że jest już rozwiązanie problemu zbyt wielkiej ilości kluczy. Jest nim system jednego klucza.

Na czym polega ten niesamowity system? Wszystko opiera się, jak sama nazwa wskazuje, na jednym kluczu, który jest w stanie otworzyć wiele zamków. Pomysł jest genialny w swojej prostocie. Jeden klucz, który otwiera drzwi do biura, szufladę w biurku, magazyn, drzwi wejściowe i ewakuacyjne. Jeden klucz, wystarczy nam, żeby otworzyć wszystko co trzeba. Koniec z użeraniem się z pękiem kluczy, niczym klucznik. Jest to bardzo pomysłowy wynalazek, który znacznie ułatwia życie. Trzeba jednak pamiętać, że system ten, opiera się na tym jednym kluczu właśnie. Jeśli go zgubimy, to może być nieciekawie. Ale jeśli to ma być cena, skończenia z tysiącem osobnych kluczyków, które zawsze trzeba mieć ze sobą, to jest to niska cena.

Wiele firm oferuje już to innowacyjne rozwiązanie, jakim jest system jednego klucza i warto przyjrzeć się poszczególnym ofertom, ponieważ rozstrzał cenowy jest dość spory. Oczywiście warto pamiętać, że na bezpieczeństwie nie warto jest oszczędzać. Chytry traci dwa razy. Rozwiązanie, jakim jest system bazujący na jednym kluczu, musi być oparty, przede wszystkim, na bezpieczeństwie o najwyższym stopniu precyzji. W końcu ten jeden klucz, będzie otwierał tak wiele.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone