Zamknij

Proste fakturowanie w firmie

16:42, 09.10.2019 | RED

Wystawianie faktur może być proste nawet jeżeli firma się rozwija i potrzebuje przygotować coraz to większe ilości dokumentów. Niezależnie od skali prowadzonej działalności program do faktur to podstawa, aby móc szybko przeprowadzać transakcje z kontrahentami i nie tylko. Jakie rozwiązanie wybrać?

Prostota i funkcjonalność

Istnieje program do wystawiania faktur, który odznacza się łatwością obsługi i funkcjonalnością. Jest nim oprogramowanie stworzone przez producenta MEGA-TECH, czyli Faktura Small Business. Program ten został przygotowany do wystawiania faktur przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Ma przyjazny interfejs i logicznie rozmieszczone przyciski. Z użyciem tego programu użytkownik szybko przygotuje takie dokumenty jak: faktura VAT, faktura proforma, faktura VAT marża, końcowa, zaliczkowa, uproszczona, WDT i wiele więcej. Program można połączyć ze znanymi drukarkami fiskalnymi i szybko drukować paragony fiskalne. Oprogramowanie pozwala również na przygotowanie pliku JPK. Wśród przydatnych funkcji na uwagę zasługuje możliwość wysyłki do kontrahentów dokumentów e-mailem, eksport do znanych programów księgowych czy seryjny wydruk, gdy kontrahent potrzebuje wielu dokumentów w formie papierowej.

Uniwersalność rozwiązań

Faktura Small Business to program do fakturowania, który jest uniwersalny. Jego użytkownikiem może być zarówno czynny podatnik jak i zwolniony z VAT. Korzystający wystawi więc faktury VAT i bez VAT. Co ciekawe jeżeli przedsiębiorca nie jest VAT-owcem i zmienia się jego status podatkowy (staje się czynnym płatnikiem), wówczas może on szybko dostosować program do swoich potrzeb. Oprogramowanie cechuje też wiele opcji personalizacji, które pozwalają dodać wystawcy dokumentu logo firmy, dane teleadresowe, pieczątkę i zmodyfikować stopkę. W programie można również dowolnie oznaczać wystawiane dokumenty różnymi kategoriami kolorystycznymi, co znacznie upraszcza ich późniejsze wyszukanie. Istnieje również możliwość przygotowania kartoteki klientów i towarów, cennika, ofert i zamówień. 

Proste fakturowanie jest możliwe jeżeli przedsiębiorca zdecyduje się na prosty program Faktura Small Business. Wszystkie opcje można za darmo przetestować i sprawdzić ich wykorzystanie w prowadzonym przedsiębiorstwie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© isanok.pl | Prawa zastrzeżone