Zamknij

Czy warto być freelancerem?

11:37, 04.11.2019 artykuł sponsorowany
Skomentuj

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób rezygnuje ze standardowego zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę i stawia na samodzielne zdobywanie nowych zleceń. Doświadczeni freelancerzy nie mogą narzekać na brak intratnych propozycji, szczególnie jeśli mogą pochwalić się zaufaniem wielu klientów.

Freelancer – to się opłaca!

Najlepsi specjaliści pracujący jako freelancerzy mogą pochwalić się zarobkami w wysokości 7800 zł netto miesięcznie. Nic dziwnego, że coraz więcej osób marzy o aktywności zawodowej właśnie w tym charakterze. Oczywiście sukces finansowy jest zależny od wielu czynników. Osoby, które stawiają pierwsze kroki, jako freelancerzy często narzekają na brak zainteresowania ze strony potencjalnych klientów. Trudno im się przebić wśród konkurencji, szczególnie jeśli nie mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. W efekcie zazwyczaj wolnymi strzelcami zostają specjaliści, którzy mają już na koncie pracę w innych firmach. Warto podkreślić, że wielu przedsiębiorców prowadzi rekrutację dla freelancerów, ponieważ poszukują osób zainteresowanych pracą na zlecenie.

Główne atuty pracy w charakterze freelancera

Nie tylko względy finansowe przemawiają za rozpoczęciem działalności jako wolny strzelec. Przede wszystkim freelancer sam decyduje o charakterze swojej pracy. Jeśli cieszy się na rynku odpowiednią renomą, może przebierać w zleceniach i wybierać tylko te, które są dla niego interesujące. Niewątpliwą zaletą będzie wykonywanie pracy w domu, co wiąże się z wyjątkowo elastycznym grafikiem. To świetne rozwiązanie dla osób, które mają zobowiązania rodzinne i nie są w stanie podjąć się pracy na pełen etat.

W jakich branżach pracują freelancerzy?

Obecnie wolni strzelcy są związani przede wszystkim z takimi branżami jak:

  • dziennikarstwo,
  • copywriting,
  • fotografia,
  • grafika,
  • oprogramowanie komputerowe,
  • edytorstwo

W charakterze freelancera pracują również tłumacze, którzy przekładają na obcy język nie tylko książki, ale także krótsze artykuły oraz treści na strony internetowe.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%