Zamknij

Firma we własnym mieszkaniu - czy takie rozwiązanie się opłaca?

09:44, 12.04.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:44, 12.04.2021

Czy otwarcie firmy we własnym mieszkaniu ma sens? Wielu przedsiębiorców poszukuje alternatywy dla kosztownego wynajęcia lokalu. Związane jest to z wysokimi kosztami szczególnie jeśli dotyczy to nieruchomości blisko centrum miasta. Warto więc rozważyć opcję przekształcenia części własnego mieszkania w lokal firmowy, szczególnie jeśli posiadamy duży metraż. Jakie więc zalety to niesie i czy faktycznie się to opłaca?

Oszczędność

Pierwsze co nasuwa się w momencie zakładania firmy w mieszkaniu to kwestia znacznych oszczędności. Przede wszystkim nie dochodzi do tego koszt związany z wynajmem lokalu na działalność firmy, ponieważ przeznaczamy część naszego własnego mieszkania na działalność firmy. Warto też wiedzieć, że część opłat za mieszkanie możemy zaliczyć do kosztów związanych z funkcjonowaniem firmy. Do wydatków można zaliczyć opłaty za energię elektryczną, telefon oraz internet, a także za media, czyli wodę, wywóz śmieci i inne. Do tego dochodzi oczywiście kwestia czynszu, którą także można zaliczyć częściowo do wydatków firmowych. Może się wydawać, że rozdzielenie kosztów domowych i firmowych będzie nastręczać trochę trudności. Nic bardziej mylnego – można to rozwiązać poprzez instalację osobnego licznika energii elektrycznej lub po prostu notować skrupulatnie to na co wydajemy pieniądze w ramach poszczególnych wydatków. W ten sposób te wydatki będą po prostu kosztem uzyskania przychodów na firmę.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań na Podkarpaciu

Wygoda

Nie ma wątpliwości co do tego, że praca bezpośrednio z domu jest bardzo wygodna. Odchodzi kwestia związana z dotarciem do miejsca pracy, z kosztami związanymi z dojazdami i problemy z tym związane. Po prostu wstajemy rano i już jesteśmy w pracy. Oczywiście nie zawsze jest taka możliwość, bo wszystko zależy od tego jak duża jest przestrzeń mieszkalna i jak wiele możemy uzyskać prywatności, aby móc efektywnie wykonywać pracę. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że wielu przedsiębiorców z powodzeniem zamieniło kosztowne biura na własne mieszkania i w ten sposób mogą efektywnie wykonywać pracę nie ruszając się z domu.

Lepsza kontrola nad firmą

Mając firmę na wyciągnięcie ręki można sprawować znacznie lepszą kontrolę nad tym co aktualnie dzieje się w firmie. Od szybkiej możliwości kontaktu z kontrahentami, aż po możliwość sprawdzenia wymaganych dokumentów nawet po godzinach pracy. Nie ma też zwykle problemu z koniecznością wynajmu ochrony lub skomplikowanych systemów alarmowych, ponieważ można wykorzystać możliwości jakie daje własne mieszkanie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%