Zamknij

Frankowicze znowu pójdą do sądu! Sprawdź dlaczego!

00:00, 23.06.2022 artykuł sponsorowany

W zeszły czwartek świat obiegła informacja o pierwszych od 15 lat podwyżkach dotyczących stóp procentowych w Szwajcarii. Było to dość dużym zaskoczeniem, bowiem w Szwajcarii inflacja wynosi 2,8 porc., co dla Polaków zdaje się pozostawać aktualnie w sferze marzeń. Podwyżka, o której mowa nie jest tak diametralna, jak w przypadku kredytów złotówkowych, ale na pewno będzie ona odczuwalna. Mieszkańcy Sanoka dopiero odczują cykl planowanych podwyżek, a to nie nastraja pozytywnie posiadaczy kredytów frankowych. Czy niepokojąca sytuacja przyczyni się do kolejnej już fali pozwów frankowych?

Frankowicze pójdą znowu do sądu

Ogromna część frankowiczów z Sanoka już zdecydowała się na złożenie swojej sprawy o unieważnienie swojej umowy o kredyt frankowy, co już w dużym stopniu przyczyniło się do oblężenia sądów i zmniejszenia ich wydajnośc. Teraz możemy się przygotować na kolejną falę pozwów, ponieważ cykl podwyżek zapowiadany jest aż do marca 2023 roku, a zniwelowanie inflacji w Szwajcarii zajmie zdecydowanie więcej czasu, co odbije się na polskich frankowczach. Dobrą informację stanowi fakt, iż to właśnie kredytobiorcy wygrywają z bankami procesy w zdecydowanej większości i to w 98 proc. przypadków. Banki w tej batalii maja dużo do stracenia, a i tak próbują straszyć frankowiczów pozwami za bezumowne korzystanie z kapitału. Na szczęście bezskutecznie, bowiem i te sprawy kierowane z powództwa banku są przegrywane przez stronę pozywającą. Okoliczności sprzyjają poszkodowanym frankowiczom, a niektóre z banków nawet potrafią zrezygnować ze złożenia sprawy do drugiej instancji. Takie informacje zagrzewają jedynie do walki o sprawiedliwość tą liczną grupę kredytobiorców.

Rykoszetem otrzymają najmniej winni - frankowicze

Szwajcarski Bank Narodowy, co prawda, zapowiadał zaostrzenie polityki monetarnej i pierwsze podwyżki stóp procentowych dopiero na wrzesień, tymczasem mamy środek czerwca i pierwsza, nieznaczna na ten moment podwyżka zaskoczyła frankowiczów. Efekt widoczny w oprocentowaniu kredytu frankowego zauważalny będzie dopiero, gdy SARON zostanie zaktualizowany o nowe stopy procentowe, jednakże decyzja Szwajcarii spowodowała, iż frank skoczył do góry, a to nie koniec podwyżek, bowiem we wrześniu planowane jest kolejne posiedzenie Szwajcarskiego Banku Narodowego. Niestety, wyższe stopy procentowe dla kredytów frankowych nie spowodują rządowego poruszenia i frankowicze muszą sobie radzić samodzielnie. Frank szwajcarski z dużym prawdopodobieństwem na przestrzeni następnych miesięcy osiągnie granicę 5 zł, co miało miejsce w marcu, gdy wieść o wojnie w Ukrainie rozprzestrzeniła się na świecie. Lawina pozwów wówczas zalała polskie sądy, a zainteresowanie pozwaniem banków na wysokim poziomie utrzymuje się do dzisiaj. Przygotować się należy zatem na kolejną serię rekordowych ilości pozwów, ponieważ jeśli obecna sytuacja utrzyma się dłużej – frankowicze nie będą zwlekać i płacić za walkę z dwiema inflacjami na raz.

Im wyższa rata, tym więcej pozwów

Frankowicze to grupa zdeterminowanych oraz świadomych konsumentów, jak donosi Kancelaria Frejowski CHF, zdecydowana większość z nich nie godzi się na drakońskie warunki umów frankowych i nadpłacanie kapitału za każdym razem, gdy tylko frank zacznie się wahać, nie wspominajmy o tym, że dojdą do tego podwyższone stopy procentowe. W ocenie Kancelarii Frejowski CHF, każda informacja, która znacząco wpłynie na sytuację frankowiczów spowoduje, iż będą oni chcieli podjąć jakiekolwiek działania, które zniwelują negatywne skutki wysokich rat. Kancelaria frankowa Przemyśl swoje powództwa opiera o merytoryczne dowody i sporządza je w taki sposób, aby efekty żądań widoczne były już od po kilku tygodniach. Najlepszym zabezpieczeniem przed rosnącymi ratami jest zdaniem specjalistów wniosek o udzielenie zabezpieczenia na czas postępowania, który gdy zostanie rozpatrzony pozytywnie daje możliwość wstrzymania płatności rat kapitałowo-odsetkowych, co w przypadku wahań kursu franka i podwyższonego oprocentowania pozwoli frankowiczom na spokojny sen.

Samo złożenie pozwu nie daje żadnej gwarancji na wygraną z bankiem, ale doświadczenie prawników Kancelarii Frejowski CHF, pokazuje jasno, że lekarstwem na frankowy problem jest merytorycznie sporządzone powództwo! Dlatego też zachęcamy do kontaktu z Kancelarią Frejowski CHF!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%