Zamknij

Wakacje z czworonogiem. Co powinno znaleźć się w psim bagażu?

10:29, 27.06.2022 . Aktualizacja: 10:29, 27.06.2022
Adobestock Adobestock

Wakacyjny wyjazd z pupilem wymaga zabrania ze sobą odpowiednio przygotowanego bagażu. Przedstawiamy najważniejsze elementy psiego ekwipunku, dzięki którym samochodowa podróż po Polsce będzie bezpieczna i komfortowa dla czworonoga oraz jego właściciela.

Książeczka zdrowia psa, apteczka i adresówka – niezbędnik psiego bagażu

Pakowanie psiego bagażu warto zacząć od zabrania książeczki zdrowia pupila. Może się bowiem okazać, że podczas wakacyjnych wojaży konieczna okaże się niespodziewana wizyta w gabinecie weterynaryjnym. Przed wyjazdem dobrze jest też sprawdzić, czy czworonóg odbył wszystkie niezbędne szczepienia, a jeśli nie, niezwłocznie uzupełnić najpilniejsze.

Niezbędna będzie również psia apteczka, a w niej przede wszystkim: preparat przeciwko kleszczom i przyrząd do ich usuwania, bandaż i jałowe gaziki, środek do dezynfekcji oraz sól fizjologiczna. A ponadto środki na chorobę lokomocyjną, jeśli ta doskwiera czworonogowi oraz leki, jeżeli przyjmuje je na stałe.

Nie można zapominać też o tzw. adresówce – nawet jeśli pupil ma wszczepiony pod skórę mikrochip. Tego typu identyfikator z telefonem kontaktowym i adresem właściciela, zwiększy szansę na odnalezienie psiaka, gdy ten z jakiejkolwiek przyczyny zaginie w czasie urlopu.

Bez wody, karmy dla psów i misek ani rusz

Podczas podróży pies musi mieć zapewniony dostęp do wody. Najlepiej jest robić co jakiś czas postoje, by mógł napić się w komfortowych warunkach, a przy okazji załatwić swoje potrzeby fizjologiczne i zaczerpnąć świeżego powietrza.

W bagażu pakownym z myślą o pupilu nie może zabraknąć również dobrej jakości karmy dla psów. I to najlepiej hypoalergicznej, która jest odpowiednio zbilansowana i świetnie się przyswaja, nie powodując nadwrażliwości ani alergii pokarmowych. Młodsze czworonogi z apetytem sięgną po Brit Care Puppy lub Brit Care Junior w jednym z dostępnych wariantów smakowych. A starsze po odpowiedniki – Brit Care Adult lub Brit Care Senior. Wspomniane karmy dla psów znaleźć można w konkurencyjnych cenach na Allegro. 

Przydadzą się również dwie miski – jedna na wodę, druga na karmę. Najlepiej takie z możliwością złożenia. Dzięki temu będzie można zabierać przynajmniej jedną z nich na krótsze i dłuższe spacery już na miejscu, by napoić spragnionego pupila. 

Obroża, smycz i kaganiec oraz zestaw do sprzątania po pupilu

Po dojechanie na miejsce urlopu niezbędne będą również szelki lub obroża – w zależności od tego, co na co dzień nosi pies – oraz odpowiedniego rodzaju i długości smycz. Wszystkie te akcesoria powinny zapewniać czworonogowi komfort nawet podczas bardzo długich pieszych przechadzek, a właścicielowi pewność co do bezpieczeństwa.

Jeżeli w planach są również podróże komunikacją miejską, niezbędny będzie kaganiec. W autobusach, tramwajach czy pociągach założenie go jest najczęściej obowiązkowe – nawet jeśli czworonożny przyjaciel jest z natury spokojny. Najlepiej, by był to kaganiec fizjologiczny, dzięki któremu pies będzie mógł swobodnie oddychać.

Nie można zapomnieć również o zestawie woreczków na psie odchody. Niezależnie od tego, dokąd prowadzi podróż, każdy właściciel ma obowiązek sprzątania po swoim pupilu. Dla wygody warto jest zaopatrzyć się w pojemnik z woreczkami, który można zamontować bezpośrednio na smyczy, by nie musieć każdorazowo pamiętać o ich zabraniu.  

Transporter, klatka kennelowa czy mata samochodowa? Jak przewozić psa?

Przed podróżą dobrze jest też zorganizować psu odpowiednią przestrzeń w samochodzie, dzięki której przejażdżka będzie wygodna i bezpieczna dla wszystkich pasażerów. Wybór akcesoriów do przewozu czworonogów jest całkiem spory. Od szelek wpinanych w miejsce pasów samochodowych, przez specjalne maty na tylne siedzenia lub do bagażnika, które pozwalają zachować czystość w aucie, aż po różnego rodzaju transportery, takie jak chociażby klatka kennelowa

Podejmując decyzję zakupową w tym zakresie, warto kierować się m.in. wielkością czworonoga, jego zachowaniem, dotychczasowymi doświadczeniami w jego przewożeniu. Pupil powinien czuć się komfortowo i móc swobodnie oddychać, a przy tym nie ograniczać widoczności prowadzącego pojazd i nie stanowić zagrożenia dla żadnego z podróżujących.

Mamy nadzieję, że psi bagaż przygotowany według powyższych wskazówek będzie kompletny i przydatny podczas wakacyjnych wojaży po kraju. Można uzupełnić go o ulubioną zabawkę pupila oraz przybory do pielęgnacji, takie jak szampon i ręcznik na wypadek sytuacji, gdy psiak niespodziewanie się wybrudzi. Życzymy udanego urlopu z czworonożnym przyjacielem u boku!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%