Zamknij
REKLAMA

Nielegalni imigranci z Indii zatrzymani na granicy

10:21, 09.06.2018 | RED
REKLAMA
Skomentuj

Dwaj imigranci z Indii, w okolicach Kalwarii Pacławskiej, nielegalnie przeszli granicę z Ukrainy do Polski. Celem ich wędrówki były Niemcy. Zostali zatrzymani przez Straż Graniczną. 

Mężczyźni w wieku 22 oraz 23 lat, nie mieli przy sobie dokumentów ani pieniędzy, celem ich podróży były Niemcy, gdzie chcieli podjąć pracę.Cudzoziemcy zostali zatrzymani w okolicach Kalwarii Pacławskiej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. W wykryciu zdarzenia i zatrzymaniu nielegalnych imigrantów pomogła informacja przekazana przez mieszkańca pobliskiej miejscowości, a dokładne miejsca nielegalnego przekroczenia granicy potwierdził pies służbowy.

W związku z nielegalnym przekroczeniem granicy, Straż Graniczna ukarała cudzoziemców mandatem karnym, przekazała na Ukrainę w ramach readmisji oraz wpisała do rejestru osób niepożądanych na terytorium państw Schengen na okres 3 lat. 

Od początku 2018  roku, na podkarpackim odcinku tzw. "granicy zielonej" z Ukrainą zatrzymano 60 cudzoziemców, którzy próbowali przedostać się do Unii Europejskiej w celach migracyjnych.

 

(RED)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone