Zamknij

Rodzaje obrabiarek CNC

11:54, 13.06.2018 | G.B
Skomentuj

To jeden z typów obróbki ubytkowej. Polega ona na ścinaniu obrabianego materiału, w wyniku czego dochodzi do powstania wiórów. Rynek frezowania CNC rozumie potrzeby klientów, dostarczając tym samym różnego rodzaju obrabiarki, które w łatwy sposób dopasowują się do zmiennych wymagań tej specyficznej branży.

W technologii CNC mamy przede wszystkim sporą popularność jeśli chodzi o użytkowanie w dużych produkcyjnych zakładach. Tam, gdzie przede wszystkim znaczenie ma ogromnie wysoka jakość oraz powtarzalność realizowanych procesów w obróbce.

Zaznaczmy tutaj, że frezarki to nie jedynie obrabiarki. Do tej kategorii zaliczamy też wiertarki, strugarki, tokarki, dłutownice, szlifierki i przeciągarki.

Tokarki – tak nazywamy obrabiarki, które służą obróbce skrawaniem. Materiałem obrabianym zwykle są przedmioty, które posiadają powierzchnię brył obrotowych. W nich możemy wymienić stożki, kule czy gwinty. W tokarkach poza nożem tokarskim, narzędziem do obróbki jest też wiertło. Różnego rodzaju narzędzia skrawające dostępne są w sklepie Akcesoria.cnc.info.pl - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/735-narzedzia/narzedzia-skrawajace Mamy wiele rodzajów toczenia. Przez wzgląd na konkretne narzędzie, możemy je podzielić na punktowe, kształtowe oraz obwiedniowe. Dodatkowo kryterium podziału toczenia jest też kierunek ruchu posuwowego – toczenie poprzeczne, kopiowe i wzdłużne.

Rodzajem obrabiarki jest też wiertarka. Jej głównym zadaniem jest wiercenie, rozwiercanie i szlifowanie. Wyróżniamy najróżniejsze typy obrabiarek. Możemy do nich między innymi zaliczyć – wiertarki stołowe, ręczne albo bardziej profesjonalne – wielowrzecionowe.

Kolejny rodzaj to dłutownica. W obróbce skrawaniem, działa ona w płaszczyźnie pionowej i jest to narzędzie, które charakteryzuje się ciągłym trybem użytkowania. Szczególnie znajduje zastosowanie w procesie produkcyjnym kół zębatych czy krzywek. Dobrej jakości dłutownica musi się charakteryzować konstrukcją o dużej wytrzymałości. Zakup tego narzędzia trzeba też rozpatrywać, czy dany model ma obrotowy stół roboczy.

Części do sterowania maszynami CNC znajdą Państwo pod adresem: https://www.akcesoria.cnc.info.pl/11-sterowanie-maszyn-cnc

Przeciągarki z kolei, to obrabiarki do wykonywania obróbki otworów tzw. kształtowych. Obrabiarki tego typu przeważnie znajdują zastosowanie w zastosowaniu produkcji wielkoseryjnej i masowej. Do wewnętrznego przeciągania, najlepiej będą nadawały się przeciągarki o charakterze uniwersalnym.

Szlifierki stosuje się w wykańczającej obróbce powierzchni utwardzony. Takich, które zostają obrobione innymi metodami.

Artykuł dostarczył sklep techniczno-narzędziowy Akcesoria.cnc.info.pl

 

 

(G.B)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© isanok.pl | Prawa zastrzeżone